• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-4785-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی:

مجتمع مس سونگون باید به دور از سیاست اداره شود

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه مس سونگون برای ما اهمیت حیاتی دارند و باید این مجتمع به شکل یک بنگاه اقتصادی به دور از سیاست اداره شود. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رضا علیزاده در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مس آذربایجان، تبدیل وضعیت کارکنان شرکت در این مجتمع را از مدیرعامل شرکت ملی مس خواستار شد و افزود: عدالت یکی از مهمترین شاخص‌های انقلاب اسلامی است و این عادلانه نیست که زیر یک سقف دو نفر کار کنند یکی با حقوق بالا و یکی با حقوق کم، چرا که این امر در روحیه کاری کارکنان تاثیر مهمی دارد. 

وی اظهارکرد: شرکت مس باید توجه ویژه ای به نیروهای بومی شهرستان ورزقان داشته باشد،  زیرا آنها از زمان آغاز فعالیت این مجتمع مشغول کارهستند ولی متأسفانه جایگاهی برای این نیروها در نظر نگرفته شده است . 

علیزاده گفت: حمایت هایی که مس مکلف است در منطقه انجام دهد باید در زمینه محرومیت زدایی و به صورت عادلانه در این شهرستان تقسیم شود و طی توافقاتی که با مجتمع مس در جهت تأمین منابع مالی برای احداث بزرگراه خواجه-ورزقان انجام یافته ، تملک اراضی در مسیر این بزرگراه دارای مشکلاتی است که امیداست توجه ویژه ای به این مسئله  شود. 

 امام جمعه شهرستان ورزقان نیز در این جلسه اظهار امیدواری کرد؛ حضور مدیرعامل جدید مایه خیر و برکت برای این شهرستان باشد و با حضور وی، بهتر از قبل پروژه های توسعه ذوب و پالایش مس که یکی از مهمترین پروژه ها در سطح استان می باشد، شود. 
  
حجت الاسلام مسعود مهدوی، شهرستان ورزقان را یکی جزو شهرستان های محروم کشور دانست و افزود: با وجود ظرفیت های فراوان از جمله معادن مختلف در این شهرستان، متأسفانه این شهرستان محروم هست و امیدواریم شرکت مس آذربایجان در شهرستان ورزقان در جهت اشتغال و ایجاد واحد های صنعتی و تولید ثروت گامی مؤثر برداشته و با برنامه ریزی صحیح  برای رفع بیکاری که یک مشکل بزرگ در منطقه است، موجب رونق چشمگیر شهرستان و استان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: