• سه شنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2887-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

"عفو و گذشت" از عوامل مغفرت است


نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که "عفو و گذشت" یکی از عوامل مغفرت است، گفت: کیمیای واقعی آن نیست که مس را طلا کند، بلکه برخوردی است که دشمنی را به محبت بدل کند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در آیین ترتیل روزانه‌ی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) تبریز اظهار کرد: اگر فردی در حق انسان بدی کند و در مقابل جواب بدی‌اش را با خوبی بدهیم، خواهیم دید که دشمنی‌ها به دوستی گرم و صمیمی تبدیل می‌شود، البته جز کسانی که دارای صبر، استقامت و حوصله‌اند کسی به این مقام نمی‌رسد.

وی گفت: کسی می‌تواند بدی را با خوبی جواب دهد و دشمنی را تبدیل به دوستی کند که ایمان کامل، تقوا و صبر داشته باشد.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که هنر این است که انسان بتواند دشمنی دشمنان خود را به دوستی تبدیل کند، گفت: این موضوع صرفا بر خودی‌ها، نزدیکان و همسایگان و برادر دینی‌مان صدق می‌کند و دفع بدی‌های دشمنانی چون استکبار جهانی با روش نیکو میسر نیست.

وی با بیان این‌که دشمن درجه یک ایران اسلامی، استکبار جهانی است، افزود: باید با استکبار جهانی قاطعانه برخورد کنیم.

وی با بیان این‌که لذتی که در عفو و گذشت لذت است، در انتقام و زندانی کردن نیست، خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان سعی کنیم قلب‌ را از کینه و قهر پاک کرده و ببخشیم و در مقابل بدی‌ها خوبی کنیم.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان این‌که رفتار نیکو با نااهلان و تحمل مخالفان، مخصوص کسانی است که خودسازی و تمرین کرده‌اند، تاکید کرد: اینگونه نیست که هر فردی بتواند دشمن را تبدیل به دست کرده و جواب بدی را با خوبی دهد؛ این عمل نیاز به خودسازی و تمرین دارد.

وی در پایان به برپا بودن مراسم ۲۱ ماه رضان و دومین شب قدر در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز اشاره کرد.

گفتنی است، در بیستمین روز از ماه مبارک رمضان، جزء ۲۰ قرآن کریم توسط قاریان و روزه‌داران در مصلی امام خمینی(ره) تبریز قرائت شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: