• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-3490-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

افزایش 56 درصدی میزان بارش در بناب


فرماندار بناب از افزایش 56 درصدی میزان بارش در این شهرستان خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امین رفیعی در جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب و کشاورزی شهرستان اظهار کرد: از ابتدای سال، ۲۹۵ میلی متر باران در سطح شهرستان باریده است که این آمار در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۶۴ میلی متر بوده است. 

وی افزود: بخشی از آب مورد نیاز شهرستان از منابع زیر زمینی و بخش دیگر آن از صوفی چای و سد علویان تأمین می‌شود . 

رفیعی از کاهش ۳۵ درصدی حق آب کشاورزی شهرستان خبر داد و افزود: امسال ۳۳ میلیون متر مکعب برای حوزه کشاورزی شهرستان از سد علویان اختصاص یافته و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این آمار ۵۳ میلیون متر مکعب بوده است. 

وی گفت: با توجه به بحران آب در کل کشور باید در صرفه جویی و فرهنگ سازی استفاده درست از آب در تمامی مصارف خود تلاش بیشتر داشته باشیم. 

فرماندار بناب از تشکیل «کارگروه ملی سازگاری با کم آبی» به دستور معاون اول رئیس جمهور خبر داد وافزود: به دلیل افزایش بحران آب در سراسر کشور و مصرف بهینه آب دستورالعمل هایی از این کارگروه به تمام کشور ابلاغ شده و انتظار است تمامی مدیران به اجرای این دستورالعمل‌ها توجه ویژی داشته باشند. 

وی به کاهش30 درصدی آبیاری فضای سبز بناب اشاره کرد و افزود: شهرداری در جایگزینی انواع گونه‌هایی که نیاز به آبیاری کم دارند اهتمام ورزد.

وی به 4700 حلقه چاه غیر مجاز در مقایسه با 3500 چاه مجاز در شهرستان اشاره کرد و افزود:  ضرورت دارد این چاه ها هر چه زودتر ساماندهی و مسدود شوند که افزایش حفر چاه‌های غیر مجاز از جمله عوامل مهم کم شدن منابع آبی زیر زمینی و خشک شدن دریاچه ارومیه هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: