• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-3488-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و امور جوانان آذربایجان شرقی خبر داد

اعطای تسهیلات ویژه در بخش کارآفرینی به جوانان


معاون فرهنگی و امور جوانان آذربایجان شرقی، از اعطای تسهیلات ویژه در بخش کارآفرینی به جوانان خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، امیر تقی‌زاده با اشاره به تفاهم‌نامه مابین وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: پس از عقد تفاهم‌نامه بین دو دستگاه و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوطه، کارگروه استانی اعطای تسهیلات کارآفرینی در استان تشکیل و مقرر شد که آموزش‌های لازم از طریق صندوق کارآفرینی امید استان در راستای نحوه نگارش طرح توجیهی و اینکه این تسهیلات شامل چه طرح ها و چه افرادی خواهد شد صورت گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا، طی فراخوانی به دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه جوانان استان، مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در استان و همچنین کلیه جوانان فعال و نخبه استان دو روز کلاس آموزشی برگزار شد که تاکنون نزدیک به ۳۰ طرح به دبیرخانه استانی اعطای تسهیلات از طرف جوانان و سمن‌ها واصل شده است.
 
تقی‌زاده بیان کرد: امیدوارم با توجه به ابلاغ اعتبار استانی سهم وزارت ورزش و جوانان و واریز آن به صندوق کارآفرینی امید استان که مبلغ ۱۳۲۷ میلیون ریال است و تخصیص دو برابر این مبلغ از طرف خود صندوق برابر تفاهم صورت گرفته به زودی کمیته داوری طرح ها و اعطای تسهیلات صورت خواهد گرفت.
 
وی همچنین سقف تسهیلات اعطایی به هر طرح را تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح استان بیان کرد و افزود: طرح‌هایی که نیاز به مبالغ بیشتری داشته باشند به کارگروه کشوری ارجاع داده می‌شوند.
 
معاون فرهنگی و امور جوانان استان با توجه به ایده‌های جوانان و ظرفیت‌های موجود استان در حوزه مختلف از جمله صنعت توریسم کشاورزی و خدمات ابراز امیدواری کرد که با این تسهیلات بتوان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: