• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-11514-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:

دانشجویان کارآفرین در دانشگاه پیام نور استان تربیت می‌شوند

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با بیان این‌که سیستم آموزشی منحصر بفرد این دانشگاه باعث تربیت دانشجویانی نخبه، کارآفرین و با سطح علمی بسیار بالا می شود، گفت: دانشگاه پیام نور استان آماده پذیرش داوطلبان تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در سال جاری است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بخشعلی معصومی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است، گفت: با توجه به سیستم آموزشی منحصر به فرد دانشگاه پیام نور، تحصیل در آن دارای مزایای فراوانی است و با توجه به گستره این دانشگاه در کلیه نقاط کشور، همگان فرصت بهره مندی از این مزایا را به عنوان یک فرصت مناسب در اختیار دارند. 
  
وی با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه پیام نور استان از لحاظ آموزش، پژوهش، فرهنگی، اعضای هیئت علمی مجرب، کارکنان توانمند اداری، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی، تربیت بدنی، یادآور شد: اکنون 9 مرکز دانشگاهی تبریز، بناب، مراغه، شبستر، مرند، هشترود، اسکو، بستان آباد و قره آغاج در رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی ارشد در حوزه علوم انسانی‌، علوم پایه و مهندسی کشاورزی آماده پذیرش دانشجو و ارائه خدمات است . 
  
وی با اشاره به آمار بالای قبولی دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلی دکتری سایر دانشگاه‌های بزرگ کشور، گفت: سیستم آموزشی منحصر بفرد این دانشگاه باعث تربیت دانشجویانی نخبه، کارآفرین و با سطح علمی بسیار بالا می شود و ما در راستای تقویت هرچه بیشتر کیفیت آموزشی و استفاده از تمامی پتانسیل‌های موجود دانشگاه برنامه ریزی مدونی را انجام داده ایم . 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با اشاره به دانشجویانی که دانشگاه پیام نور را جزو اولویت‌های ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند، اظهار کرد: دانشجویانی که علاقه‌مند به پیشرفت علمی و پژوهشی و استفاده از آنچه که در دانشگاه آموخته اند در سطح جامعه و پیشرفت کشور هستند، بدانند که انتخاب درستی را انجام داده اند و ما با تمامی ظرفیت آماده پذیرش این دانشجویان هستیم. 
  
وی با اشاره به لزوم پیروی از فرمایشات مقام معظم در خصوص دانشگاه و علم، گفت: اگر جوانان و دانشجویان ما علوم مختلف تحصیلی را به صورت ریشه ای آموخته و آن را در سطح زندگی و اداره کشور به کار گیرند بی شک شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش ایران اسلامی خواهیم بود و دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی توان مقابله با این جوانان و دانشجویان را نخواهند داشت چنانکه تا به امروز نداشته اند. 
  
وی با اشاره به مزایای تحصیل در بزرگترین دانشگاه دولتی کشور، افزود: دانشگاه پیام‌نور، دانشگاهی با هویت ایرانی - اسلامی که برای ایفای نقش و مسئولیت خود در جهت تحکیم جایگاه علمی و پژوهشی در میان دانشگاه‌های باز و آموزش از راه دور دنیا به گسترش رشد و تعالی تقوی و فضائل انسانی، ارتقاء علمی و پژوهشی، تعمیق جنبش نرم افزاری، امید بخشیدن و گسترش دامنه دانش، یادگیری در همه جا، همه وقت و برای همه در محیطی ایمن و مبتنی بر عدالت در راستای سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران در سطح ملّی و جهانی اهتمام می‌ورزد. 
  
معصومی خاطرنشان کرد: پوشش حدود 30 درصدی از کل دانشجویان کشور، توسعه بیش از 500 مرکز و واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور، کسب رتبه دوم آسیا و رتبه ششم جهان در میان دانشگاه‌های باز و از راه دور، و کسب رتبه برتر فرهنگی دانشگاه‌های ایران در سال 89 و کسب رتبه برتر خدمت رسانی به دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال 90، از جمله دستاوردهای مهم دانشگاه پیام نور است.
  
وی گسترش هر چه بیشتر تبادل اطلاعاتی علمی با دانشگاه‌ها و مجامع معتبر تحقیقاتی بین المللی، از جمله اهداف دانشگاه پیام‌نور عنوان کرد و گفت: از مهمترین فعالیت‌های انجام شده در این حوزه می‌توان تفاهم نامه‌ها و قراردادهای همکاری منعقد شده با دانشگاه‌هایی از جمله رادیو تلویزیونی (چین)، ایندیراگاندی و جامع ملی اسلامی (هندوستان)، چندرسانه‌ای و بین‌المللی اسلامی (مالزی)، تشرین، افتراضیه و دمشق (سوریه) را نام برد. 
  
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی ادامه داد: دانشگاه پیام نور در چندین مجمع علمی بین المللی معتبر در دنیا مانند انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز، انجمن بین المللی آموزش باز و از راه دور و اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام عضویت فعال دارد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: