• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1684-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران خبر داد

هفت میلیارد و ۷۴۲ میلیون دلار صادرات غیر نفتی در دو ماه نخست سال جاری

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از هفت میلیارد و ۷۴۲ میلیون دلار صادرات غیر نفتی در دو ماه نخست سال جاری با رشد 22 درصدی خبر داد.
 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فرود عسگری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اموراقتصادی  و دارایی آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز اظهار کرد: در دو ماه اول سال جاری، در حوزه صادرات کالاهای پتروشیمی و میعانات گازی نیز پنج درصد پیشرفت داشته‎ایم.
 
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت آذربایجان شرقی در حوزه‎ی واردات و صادرات گفت: استان آذربایجان شرقی به جهت وجود ظرفیت‌ها در حوزه تجارت، تولید و صنعت در رده استان‌های برتر کشور قرار دارد، وجود منطقه آزاد ارس با ۵۳ هزار هکتار و منطقه ویژه اقتصادی سهلان نیز فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است.
 
وی اضافه کرد: استقرار کارخانه‌جات بزرگ در این استان، همسایگی آن با ترکیه، ارتباط با بازارهای اروپا و وجود راه‌های مواصلاتی، این استان را جزو استان‎های برتر اقتصادی در کشور قرار داده است، در همین استان سه اداره کل گمرک داریم که توان پشتیبانی در شرایط حساس از کشور را نیز دارند و در شرایط جنگ هم بسیاری از کالاهای حساس از این استان وارد می‎شد.
 
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که مردم با کم‌ترین ایستایی و در کم‎ترین زمان، مجوز اخذ کنند، ارتباط سیستمی در صادرات و واردات گمرک که دور از تصور بود، عملی شده است، باید زنجیره تامین تجارت را تسهیل کنیم.
 
وی با اشاره به بسته ‏های حمایتی ویژه در گمرک برای کمک به واحدهای تولیدی کشور گفت: ورود موقت از گمرک ایران با حداقل تشریفات بدون ثبت سفارش، پرداخت حقوق ورودی با تعویق تا سقف سر رسید کامل، ترخیص نسیه از انبار اقتصادی با بن بیمه و کمک به واحدهایی با کمبود نقدینگی از جمله این تسهیلات هستند، در برخی موارد واحدهای تولیدی دچار اضطرار بوده و مدارک و اسنادشان کامل نیست، در این مورد هم با استفاده از اختیارات قانونی، مجوز ترخیص صادر شود.
 
وی در پایان تاکید کرد: بازدید از واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گیرد و می‎توان برای آموزش و حل مشکل ارزش افزوده در منطقه آزاد، کلاس‌های آموزشی برگزار کرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: