• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی عنوان کرد؛

ضرورت ارتقاء ارزش اقتصادی بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در کلانشهرها باید ارزش اقتصادی بخش کشاورزی را ارتقا دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی شهرستان تبریز، گفت: در کلانشهرها به ویژه تبریز باید ارزش اقتصادی بخش کشاورزی را ارتقاء دهیم تا از تغییرکاربری اراضی جلوگیری شود؛ در این راستا لازم است تا فعالیت های کشاورزی درکنار سایر فعالیت های اقتصادی رقابت پذیر شوند. 

وی با اشاره به ضرورت توسعه تعاونی گلخانه داران در تبریز، ادامه داد: تبریز ظرفیت بزرگی برای توسعه فعالیت های گلخانه ای دارد؛ چراکه جمعیت 2 میلیون نفری کلانشهر تبریز بازار بزرگی برای تجاری سازی محصولات تولیدی به کار گرفته است.

 فتحی عنوان کرد: ساماندهی تولید سبزی و صیفی در تبریز به ویژه در گلخانه ها نیاز استان در تولید سبزی و صیفی مصرفی مردم در فصول سرد سال را تامین می کند.  


رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌ شرقی تصریح کرد: وضعیت آب در کلانشهر تبریز به ویژه در فعالیتهای کشاورزی بسیار بحرانی است؛ از این رو باید تلاش کنیم تا حتی یک هکتار هم به صورت سنتی آبیاری نشود، لذا توسعه سامانه های نوین آبیاری تحت فشار یک ضرورت است.


وی افزود: باید با استفاده از ظرفیت تشکلهای کشاورزی و پیگیریهای مستمر در شورای اداری شهرستان و استان، نرخ بهره بانکی فعالیتهای کشاورزی تک رقمی شود تا نرخ محصولات تولیدی در بازارهای جهانی رقابت پذیر شوند.

 فتحی خاطرنشان کرد: شهرک دامپروری ساتلو باید تا پایان شهریور ماه تعیین تکلیف شود و به سرمایه گذاران متقاضی واگذار شود.


وی با بیان این‌که صندوق توسعه ملی با ظرفیت بالا از طرح های صنایع تبدیلی کشاورزی حمایت ویژه ای دارد، اظهار کرد: ضروری است تا صاحبان صنایع در ارتقاء کیفیت محصول و قیمت رقابت پذیر ، همت جدی داشته باشند و از سویی نیز آموزش کارکنان با هدف به روز رسانی و انتقال یافته های جدید در تمامی فصول کشاورزی در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: