• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8814-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

تصویب نرخ‌ جدید کرایه‌ تاکسی‌های تبریز

سخنگوی شورای شهر تبریز از تصویب نرخ‌ جدید کرایه‌ تاکسی‌ها خبر داد.

کریم صادق‌زاده تبریزی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: دستور جلسه امروز شورا تعیین نرخ کرایه تاکسی درون شهری، تاکسی تلفنی و تاکسی VIP در مسیرهای اصلی بود که کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا ۷۴ ساعت کار کارشناسی در این راستا انجام داده است. 

وی ادامه داد: این کمیسیون بعد از جلسات متعدد با گروه‌های مختلف نرخ کرایه را به صورت مسیر به مسیر تعیین کرده بود که اعضای شورا به همان جدول تعیین شده رای دادند. 

صادق‌زاده تصریح کرد: اجرای این مصوبه منوط به تصویب فرمانداری و ابلاغ آن است. 

این عضو شورا با اشاره به مشکلات معیشتی رانندگان تاکسی، گفت: ضرورت دارد شهرداری حمایت‌های زیادی از تاکسیرانان و خانواده‌های آنان انجام دهد.

«محمد اشرف‌نیا» - رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تبریز در صحن علنی شورا در خصوص افزایش کرایه تاکسی‌ها اظهار کرد: کارشناسان به صورت میدانی قیمت‌ها را بررسی کرده و بر آن اساس لایحه‌ای تدوین شده است. 

«محمد اشرف‌نیا» در خصوص فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی، اظهار کرد: بر اساس تصمیم کمیسیون، تاکسی‌های اینترنتی برای فعالیت در تبریز باید زیر نظر سازمان تاکسیرانی قرار بگیرند و ۵۰ درصد رانندگان این شرکت‌ها نیز از بین تاکسیرانان باشد. 

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در این خصوص گفت: بر اساس بررسی میدانی دی ماه سال گذشته و اردیبهشت ماه امسال، تصمیم بر این شد که نرخ کرایه‌ی تاکسی در تبریز افزایش یابد. 

«محمد حسین اکبرنژاد» با اشاره به مشکلات معیشتی تاکسیرانان، اظهار کرد: متاسفانه افزایش هزینه‌ی نگهداری خودرو تاکسیرانان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده و درآمد کنونی یک تاکسیران ماهانه ۹۰۰ هزار تومان است. 

تاکسی متر نصب شود 

«عبداله تقی‌پور» - یک عضو شورا با بیان اینکه تاکسی در دنیا به عنوان وسیله‌ی حمل‌ونقل لوکس به شمار می‌رود، بیان کرد: مدیریت نادرست باعث شده امروزه تاکسی‌ها به جای مترو اتوبوس بار حمل‌ونقل درون شهری را بر دوش بگیرند. 

وی ادامه داد: در گذشته تاکسیرانی خدماتی همچون تایر، باتری و ... در اختیار رانندگان تاکسی قرار می‌داد که اکنون این نوع حمایت‌ها قطع شده است و رانندگان برای تامین هزینه‌های زندگی با مشکلات فراوان مواجه شده‌اند. 

تقی‌پور خاطرنشان کرد: در دنیا برای محاسبه کرایه تاکسی‌ها از تاکسی متر استفاده می‌شود که سازمان تاکسیرانی برای استفاده از تاکسی متر اهتمام جدی ورزد. 

وی ادامه داد: تنظیم قیمت بر اساس خطوط قدم مثبتی بوده که به فعالیت تاکسی‌ها نظم می‌دهد.

شهرداری با تاکسی‌ها خدمات حمایتی ارایه دهد

«فرج قلی‌زاده» - عضو دیگر شورا پیشنهاد داد افزایش نرخ کرایه بر اساس تورم جامعه باشد و در کنار آن شهرداری خدماتی نظیر تایر رایگان، حق بیمه و ... به تاکسیرانان ارایه دهد. 

«مهدی یوسفی»- معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تبریز هم در خصوص این لایحه گفت: قیمت‌گذاری تنها بر اساس مسافت انجام نشده است، بلکه توپوگرافی و ترافیک مسیرها نیز مورد نظر قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: