• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1287-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

تجربیات هشت سال دفاع مقدس ایران در قالب شعر و ادب به سایر ملل منتقل می‌شود

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تجربیات هشت سال دفاع مقدس ایران در قالب شعر ادبی می تواند به سایر ملل منتقل شود. 
  
محمد محمدپور در حاشیه "مراسم شب شعر مقاومت با محوریت فتح خرمشهر" در گفت و گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که برگزاری محافل شب شعر و ادب می تواند جهت تلطیف فضای عمومی جامعه و گسترش فضای شعر و ادب در استان موثر واقع شود، اظهار کرد: شناسایی استعدادهای بالقوه در حوزه ی شعر و ادب، برجسته کردن موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد. 
  
وی افزود: شاعران می توانند با حضور در چنین محافلی، در کنار هم آثاری با موضوعات روز و اساسی جامعه خلق کنند. 
  
وی با اشاره به برگزاری شب شعر مقاومت با محور آزادی خرمشهر، بیان کرد: موضوع این شب شعر، مقاومت و دفاع بود با توجه به این‌که در زمان فعلی کشورهای مختلف مورد طمع استکبار جهانی قرار گرفته اند، معتقدم پرداختن به چنین موضوعاتی در جامعه ضروری بوده و ملت ها در جهت مقاومت و دفاع از مملکت خود با انگیزه می شوند. 
  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقاومت و دفاع دارای تجربه‌های زیادی در مقابل متجاوزان رژیم بعثی بوده است، خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر و سرزمین های کشور از متجاوزان جزو تجربه های باارزش و بزرگ هشت سال دفاع مقدس است که می تواند در قالب آثار ادبی، هنری و شعر به ملل دیگر نیز منتقل شده و در راستای گسترش روابط بین ایران و سایر ملل موثر واقع شود. 
  
وی ادامه داد: با توجه به این‌که ایران اسلامی با جمهوری آذربایجان دارای اشتراکات زیاد تاریخی، فرهنگی و زبانی است برگزاری محافل ادبی می تواند روابط بین شعرا و اندیشمندان دو کشور را گسترش دهد. 
  
محمدپور با بیان این‌که جمهوری آذربایجان در موضوع قره باغ مورد تهاجم قرار گرفته است، افزود: تجربیات هشت سال دفاع مقدس ایران در قالب شعر ادبی می تواند به ملت آذربایجان منتقل شود. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: