• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-1290-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

وضعیت آب سد ستارخان در شرایط نامطلوب است

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: وضعیت آب سد ستارخان در شرایط نامطلوب بوده و جهاد کشاورزی نمی‌تواند سهم ۳۰ میلیون مترمکعبی آب که نیازمند آن است را برداشت نماید و این مشکل در واقع به این معنی است که جهاد کشاورزی در حال حاضر تنها ۱۰ میلیون مترمکعب از آب متعهد شده خود را تأمین می‌کند . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، کامران یوسفی راد در سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اهر افزود: سه هزار هکتار از اراضی پایاب سد ستارخان اهر به سیستم آبیاری نوین  مجهز هستند. 

وی گفت: با توجه به وضعیت کم آبی در کشور و لزوم مصرف صحیح آب در مصارف کشاورزی نیاز است تمام باغات سطح استان و خصوصاً شهرستان هایی که با بحران آب بیشتری روبرو هستند باید به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شوند و در این میان تجهیز باغات حاشیه دریاچه ارومیه به سیستم آبیاری نوین از  اولویت های اصلی سازمان جهاد کشاورزی استان می باشد. 

یوسفی راد افزود: طبق گزارشات رسیده برداشت غیر مجاز آب از شبکه  آب رسانی در شهرستان اهر انجام می شود و سازمان جهاد کشاورزی از این موضوع اطلاع کامل دارد و  اگر آب قرار باشد با معیار مشخص به بخش کشاورزی در این شهرستان در شرایط بحرانی کم آبی تخصیص یابد، باید برای برخورداری کشاورزان از حق‌آبه برنامه ریزی و چاره اندیشی مناسب شود. 

وی در پایان با اشاره به جلوگیری از توسعه باغات غیر مجاز در سطح استان افزود: مطمئناً جهاد کشاورزی به باغات غیرمجاز نهاده، تجهیزات و تسهیلات پرداخت نخواهد کرد و اصولاً حفظ باغات غیرمجاز منوط به تخصیص آب است که باید مراجع تصمیم‌گیری در خصوص تخصیص آب در این رابطه تصمیمات قانونی و قاطع را اتخاذ کنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: