• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-885-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی:

پرده‌ی تزویر از چهره‌ی دشمنان برداشته شده است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اکنون پرده‌ی تزویر از چهره‌ی دشمنان برداشته شده است، افزود: باید در درون، وحدت، هماهنگی و همان اعتماد و اعتقاد به نصرت الهی داشته باشیم و پیرو مولفه‌هایی باشیم که باعث موفقیت و پیروزی‌مان در زمان هست سال دفاع مقدس بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد اسماعیل سعیدی در شب شعر مقاومت با محوریت "خرمشهر" با تاکید بر این‌که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ماهیت این انقلاب با نظام سلطه‌ی جهانی در تضاد بود، افزود: نظام سلطه‌ی جهانی به دلیل ماهیت کفرستیزی و اسکتبارستیزی‌ انقلاب اسلامی ایران، از همان اول، بنای مخالفت با این انقلاب را گذاشت. 

وی با تشریح این‌که چرا جنگ تحمیلی هشت ساله به ایران را "دفاع مقدس" می‌نامیم، ادامه داد: در این جنگ هشت ساله، از نظام، کشور، انقلاب، دین و ناموس خود دفاع کردیم و این جنگ را برای ما تحمیل کرده بودند.

وی با بیان این‌که فتح خرمشهر یکی از نقاط مشعشع تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: با توجه به ماهیتی که انقلاب اسلامی ایران داشت و بنیان نظام اسلامی را گذاشت، طبیعی است که نظام سلطه سرسازش با ما نداشته باشد، بر همین اساس بود که در همان ابتدا توطئه‌های وسیعی را علیه نظام شروع کردند. 

سعیدی با بیان خاطره‌ای از ماجرای اشغال صدا و سیما در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط جمعیت خلق مسلمان، گفت: در چنین شرایط سختی جنگ هشت ساله بر ما تحمیل شد و دلیرمردان این سرزمین جان خود را در این راه فدا کردند و خرمشهر نیز بعد از مقاومت‌های سرسختانه آزاد شد.

وی با بیان این‌که جنگ هشت ساله در سخت‌ترین شرایط بر ما تحمیل شد، افزود: اگر گذشت و ایثار مردم و شهدا نبود و مردم خودشان از حق خودشان دفاع نمی‌کردند هرگز شاهد این پیروزی‌ها نبودیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به رهبران آذربایجان در رابطه با طریق آزادی سرزمین اشغال‌شده‌شان گفت: اگر بخواهیم اشغال پایان یابد، باید به امام حسین(ع) اقتدا کرده و هیچ هراسی نداشته باشیم. ملت ایران با اذن خداوند بر دشمن غلبه کردند و اکنون هم شرایط زمان همانگونه است و رییس جمهور آمریکا تهدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در مقایسه با زمان جنگ، شرایط کلی، وضعیت دفاعی و امکاناتمان بسیار بهتر شده و همچنین تجربه جنگ و شناخت کافی از دشمنان داریم.

وی متذکر شد: اگر محکم و استوار در مقابل شیطنت‌های آمریکا ایستاده‌ایم، به خاطر ثروت‌های عظیمی مانند مردم، ایمان و اعتقاد و... است، که داریم.

گفتنی است، شب شعر مقاومت با محوریت "خرمشهر" با حضور شاعران داخلی و خارجی(آذربایجانی) و مسئولان استانی در سالن کنفرانس شهرداری مرکز تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: