• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-11388-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی:

900 زورخانه در سطح کشور در حال فعالیت هستند


رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی از فعالیت 900 زورخانه در سطح کشور خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجتبی جوهری در مجمع انتخاب رئیس هیات زورخانه‌ای و پهلوانی آذربایجان شرقی، با بیان این‌که رشته پهلوانی و زورخانه ای 3000 سال قدمت دارد، اظهار کرد: فلسفه ورزش باستانی پاکدامنی و درستکاری است و این امر در تاریخ کشور و اسلام به وضوح دیده می‌شود.
 
رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: باید تلاش کنیم جایگاه این ورزش را که ورزش ملی و مذهبی ماست در دنیا ارتقا دهیم و این ورزش را به نماد جهانی کشور تبدیل کنیم و در اولین گام، 120 نفر برای تدریس رشته ورزشی باستانی در سطح دنیا آموزش دیدند.
 
وی با اشاره به اینکه سال گذشته تلاش برای استاندارسازی ورزش باستانی در سطح کشور انجام شد، خاطرنشان کرد: اولویت اول سال 97 در این ورزش آموزش در سطح استان ها، کشور و بین‌المللی است.
 
وی ادامه داد: هم‌اکنون، 900 زورخانه و 11 هزار ورزشکار سازماندهی شده در سطح کشور در رشته پهلوانی و زورخانه‌ای وجود دارد.
 
جوهری به استقبال کمرنگ خانواده‌ها برای هزینه در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای اشاره کرد و افزود: با خارج کردن این ورزش از سالن و اشاعه آن در مکان‌های عمومی و پارک‌ها، می‌توان به تقویت و استقبال مردمی از این رشته ورزشی کمک کرد.
 
رییس فدراسیون با بیان این‌که آذربایجان شرقی سابقه طولانی و درخشان در این ورزش دارد، گفت: هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای باید بیش از پیش تلاش کند که به جایگاه خود بازگردد.
 
جوهری افزود: با وجود پتانسیل‌های موجود در استان، مخصوصاً بهره‌مندی از مدیری کاربلد ورزشی و علمی این استان جای زیادی برای پیشرفت در رشته زورخانه‌ای و پهلوانی دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: