• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7784-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

بانک‌ها در نحوه پرداخت تسهیلات تولید تجدید نظر کنند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسهیل فرایند اعطای تسهیلات بانکی ویژه تولید شد و گفت: ضروری است بانک‌ها در نحوه پرداخت تسهیلات تولید تجدیدنظر کنند.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در نشست تخصصی بررسی عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در اعطای تسهیلات بانکی اظهار کرد: انتظار می‌رود طرح‌هایی که از دبیرخانه‌های مرتبط با تولید به‌منظور ارائه تسهیلات به بانک‌ها ارائه می‌شود از فیلترهای لازم فنی عبور کرده باشند تا شاهد عودت این طرح‌ها نباشیم. 
  
وی خاطرنشان کرد: در عین رعایت دستورالعمل‌های لازم برای بررسی طرح‌ها در کمیته‌های تخصصی باید در بانک‌ها نیز اعطای تسهیلات با تمرکز بر طرح‌هایی با پشتوانه فنی و اقتصادی انجام گیرد. 
  
وی خواستار رعایت اولویت‌های ارائه تسهیلات به متقاضیان عرصه تولید و صنعت شد و گفت: ضروری است اعطای تسهیلات بانکی با اولویت طرح‌های توجیه دار اقتصادی انجام شود تا در آینده با انباشی از فعالیت‌های اقتصادی ضعیف مواجه نشویم. 
  
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از بانک‌ها خواست تا هرچه سریع‌تر برگه‌های مربوطه به اعطای تسهیلات مرتبط با طرح رونق تولید، اشتغال پایدارروستایی و اشتغال فراگیر را تهیه و در اختیار دبیرخانه‌های مربوطه و بخش‌های مرتبط در استانداری قرار دهند. 
  
جهانگیری از هدف‌گذاری رتبه کمتر از پنج برای استان در اعطای تسهیلات مرتبط با تولید خبر داد و گفت: تمامی بانک‌ها در کمترین زمان ممکن باید با ارائه برنامه مدون و زمانبندی مشخص با ارتقای رتبه خود وضعیت موجود را بهبود بخشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: