• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7384-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی خبر داد

استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای مقابله با بحران آب

سرپرست معاونت پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به نیازسنجی انجام شده و برای مقابله با بحران آب، سازمان جهاد دانشگاهی در بحث انرژی های تجدید پذیر وارد عمل شده است که بومی سازی این تکنولوژی می تواند گام موثری برای رفع بحران آب باشد .
  
به گزارش ایسنا، منطقه  آذربایجان شرقی، دکتر نجف قراچورلو در جلسههم اندیشی توسعه فعالیت های جهاددانشگاهی استان با اشاره به فعالیت‌های معاونت پژوهشی این سازمان اظهار کرد: در حوزه پزشکی فعالیت سازمان جهاددانشگاهی در زمینه درمان ناباروری و آزمایشگاه های تخصصی و فوق تخصصی است؛ و همچنین راه اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت از دیگر فعالیت‌های این سازمان در حوزه پزشکی است که امیدواریم در سال جاری به بهره برداری برسد .
  
 قراچورلو گفت: زمانی که پروژه هایی را اجرا می کنیم صرفا اجرای پروژه را در اولویت قرار نمی دهیم، بلکه خوداکتفایی نظام را نیز دنبال کرده و فعالیت ها را با سمت اشتغالزایی پیش می بریم .
 
 وی ادامه داد: برنامه آتی این سازمان تبدیل پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی به یک پژوهشگاه و ایجاد یک پژوهشکده در حوزه فناوری با رویکرد انرژی های نو و همچنین پژوهشکده ای در بخش پزشکی به عنوان پشتیبانی کننده علمی و توسعه درمان ناباروری است .
 
قراچورلو با اشاره به افزوده شدن نام جهاد دانشگاهی به بند (ز)  تبصره ( ۹) بودجه  سال جاری، اضافه کرد: برخورداری این بودجه‌های پژوهشی می‌تواند در راستای اضافه شدن بر فعالیت‌ها و برای رفع مشکلات و پروژه های تحقیقاتی موثر باشد.
   
رئیس پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی اظهار کرد: با عنایت به رسالت جهاددانشگاهی در زمینه رفع نیازهای پژوهشی- آموزشی و همچنین نیاز روز افزون کشور به اجرای تحقیقات برنامه‌ریزی شده و هدفمند، معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سال 1388 اقدام به صدور مجوز موافقت اصولی پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی کرده است.
   
وی ادامه داد: این پژوهشکده در سه گروه پژوهشی شامل گروه توسعه پژوهشی جامعه شناسی، توسعه مدیریت و  برنامه ریزی منطقه ای فعالیت می کند که تا کنون بیش از ۶۰ پروژه تحقیقاتی و تولیدی را از بدو شروع فعالیت خود به سرانجام رسانده است .
  
وی توضیح داد: برخی از این پروژه ها در قالب شبکه برنامه گروه ها قرار دارد که  به جای پرداختن به کارهای پراکنده، هر گروهی یک برنامه سه ساله را دنبال کرده و پروژه‌هایی به شکل تولید، تعریف کرده است و نهایتا بعد از سپری شدن مدت زمان شبکه برنامه به یک دانش فنی و قطبیت خواهد رسید که دستگاه های اجرایی می‌توانند با پرداخت ۵۰ درصد هزینه های پروژه، همکاری مشترکی را با پژوهشکده شروع کنند .
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: