• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-18214-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

صلح و سازش بیش از 34 درصد پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف آذربایجان شرقی

معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان شرقی از صلح و سازش بیش از 34 درصد پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف آذربایجان شرقی در سال 96 خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بابک محبوب علیلو با اعلام این خبر اظهار کرد: شوراهای حل اختلاف حوزه های قضایی شهرستان ها و بخش های تابعه آذربایجان شرقی، علاوه بر رسیدگی به پرونده های باقیمانده از سال های قبل که بیش از 18 هزار فقره بوده، به 197 هزار و 518 فقره پرونده وارد شده در سال 1396 رسیدگی کرده است. 
  
وی افزود: از این تعداد138 هزار و 542 فقره پرونده قابل مصالحه بوده که از آن تعداد 47 هزار و 959 فقره معادل 6.34 درصد از پرونده های قابل مصالحه، در سال 1396 با اهتمام رؤسای حوزه های قضایی، قضات، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف منتهی به صلح و سازش شده و به این طریق مختومه شده است. 
  
معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری نوین در راستای بهبود عملکرد شوراها، تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی و کاهش زمان رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی، بیان کرد: با عنایات رییس کل دادگستری استان و هماهنگی به عمل آمده با معاونت آمار و فناوری اطلاعات از 34 حوزه قضایی شهرستان و بخش استان،در مجموع تاکنون 31 حوزه به سیستم ثبت متمرکز پرونده متصل شده و سه حوزه باقیمانده به محض حل موضوع استقرار آنها به سیستم اشاره شده اتصال خواهند یافت. 
  
وی تعداد اوراق قضایی ابلاغ شده از سوی شعب و واحدهای شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته را در مجموع 517 هزار و 549 فقره اعلام کرد و گفت: از این تعداد اوراق، 264 هزار و 520 فقره به صورت دستی و 253 هزار و 29 فقره از طریق الکترونیکی انجام گرفته است به این ترتیب در مجموع 51 درصداز ابلاغ ها دستی و 49 درصد از ابلاغ ها به نحو الکترونیکی انجام شده است. 
  
محبوب علیلو خاطرنشان کرد: در صدد این هستیم که تا پایان سال جاری، 80 درصد اوراق قضایی و اوقات رسیدگی به صورت الکترونیکی ابلاغ شود که این امر، نقش بسزایی در جلوگیری ازاطاله دادرسی دارد و از سویی نیز میزان ابلاغ اکترونیکی از 49 درصد به 80 درصد برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: