• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-18014-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد

پلمپ مراکز اقامتی غیر مجاز در تبریز/ «خانه مسافر» در تبریز وجود ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پلمپ و توقف فعالیت، ۱۸ مرکز اقامتی غیر مجاز در تبریز خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اعلام این خبر، اظهار کرد: بخشی از گردشگران داخلی و خارجی توسط افراد سودجو به مراکز اقامتی غیر مجاز و شخصی هدایت شده و اسکان می یافتند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارت خلاف قانون و لازم به پیگیری قانونی بود. 

وی افزود: اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نمی دهیم، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت. 

وی با بیان این‌که در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوزدار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با همکاری اتحادیه انجمن های حرفه ای استان این مراکز شناسایی شده و توسط پلیس اماکن استان پلمپ شد. 

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، با بیان این‌که این امر در راستای ارتقا آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان انجام گرفت، افزود: متقاضیان این امر اگر تصمیم فعالیت در این حوزه را دارند، باید با مراجعه به مراکز ذی ربط نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. 

وی در پایان با بیان این که در کلانشهر تبریز تاکنون برای هیچ خانه‌ای با عنوان «خانه مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه‌ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می‌شود، اظهار کرد: تنها چهار باب خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی فعالیت و پذیرش مسافران هستند که در صورت مشاهده موارد غیر مجاز دیگر به واسطه نهادهای نظارتی شناسایی و پلمپ خواهند شد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: