• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2986-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌ شرقی:

جهاددانشگاهی با تکیه بر جوانان خلاق، مبتکر برنامه‌های بدیع فرهنگی است

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه جهاددانشگاهی نهاد آکادمیک و نسل چهارم است؛ چرا که در حوزه آموزشی، پژوهشی، تجاری سازی فناوری و کارآفرینی  و همچنین در حوزه فرهنگی و اجتماعی خدمات موثر و متفاوتی را ارایه می دهد، گفت:  فعالیت‌های این سازمان، قدمت چندین ساله دارد و درصدد آن هستیم تا در چارچوب اهداف نظام جمهوری اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با تکیه بر جوانان خلاق بتوانیم  مبتکر طرح ها و  برنامه خلاق و بدیع فرهنگی باشیم .
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، احد حاجی بلند در جلسه هم اندیشی توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان با اشاره به اهداف این نهاد انقلابی در حوزه فرهنگی، گفت: ترویج آرمان های انقلاب اسلامی، تعمیق گرایش‌ها و باورهای دینی نسل جوان،  رشد خلاقیت و استعدادهای هنری دانشجویان، تقویت و مشارکت دانشجویان در حوزه سیاسی و اجتماعی و الگو و پیشتاز بودن در حوزه فرهنگی از جمله اهداف جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی است . 
 
وی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ پروژه نظر سنجی  توسط مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران «ایسپا» که معتبرترین مرکز نظر سنجی در سطح کشور است، در سطح استان آذربایجان شرقی انجام گرفته است؛ همچنین خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا از خبرگزاری های این سازمان هستند که خبرگزاری ایسنا در سال گذشته توانسته حدود 9 هزار خبر، مصاحبه و گزارش تولید کند و راه اندازی بخش ویژه رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز از رویکرد های اصلی آن است .
 
وی ادامه داد: همچنین راه اندازی شعبه خبر گزاری سوم جهاد دانشگاهی، به نام «سینا پرس» تحت عنوان خبرگزاری تخصصی علم و فرهنگ در دستور کار قرار دارد .
 
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌ شرقی با اشاره به فعالیت های شاخص سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در حوزه های اجتماعی سیاسی علمی و  صنفی، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سطح استانی، فعالیت در مرکز گردشگری علمی فرهنگی، برگزاری نشست های تخصصی در خصوص رفع چالش های دانشگاهی و دانشجویی، برگزاری نشست های بررسی ظرفیت‌های صنعتی و گردشگری، برگزاری کارگاه های توانمندسازی  و ارتقای  تاب آوری اجتماعی زنان برای 30 هزار نفر ساعت و مشارکت در برگزاری برنامه های شهدای دانشگاه تبریز و روز شهدای جهاددانشگاهی از جمله  فعالیت های فرهنگی این سازمان است .
 
وی عنوان کرد: خوشبختانه سازمان جهاد دانشگاهی موفق شده تا مجوز مرکز فرهنگی نوع ب با محوریت گردشگری فرهنگی و اجتماعی از جهاددانشگاهی کشور دریافت کند و به صورت منسجم و آکادمیک در راستای توسعه حوزه گردشگری وارد عمل شود .
 
حاجی بلند در پایان سخنان خود اضافه کرد: سعی می کنیم با گسترش کمی و کیفی فعالیت های جهاد دانشگاهی، بتوانیم در رشد فرهنگی و توسعه اقتصاد فرهنگی استان گام های موثری برداریم .
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: