• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-5490-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی:

توجه ویژه به اشتغال و معیشت عشایر ضروری است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه مسئولان به اشتغال و ارتقاء سطح معیشت عشایر منطقه ارسباران شد . 


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، بیت اله عبدالهی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در جامعه عشایری مشکلات فراوانی وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارند و خدمات رسانی به این قشر آسیب پذیر و پرتلاش جامعه می تواند بسیاری از کاستی ها و کمبودهای این عزیزان را کاهش دهد. 


وی افزود: باید برای لمس بهتر مشکلات و گرفتاری های عشایر مسئولان به آن مناطق مراجعه نمایند و از نزدیک با درخواستها و مشکلات آنها آشنا شوند و چاره سازی کنند. 


عبدالهی ادامه داد: در حال حاضر دامداری سنتی که یکی از راه های امرار و معاش عشایر می باشد رفته رفته کمرنگ تر می شود و حمایت از قشر عشایر می تواند به ارتقاء دوباره دامداری سنتی و در نتیجه توسعه آن در امر اقتصاد و اشتغال عشایر کمک کند. 


وی با انتقاد از برخی قوانین نادرست اداری به ویژه در بحث مراتع و چراگاه های عشایری خواستار رسیدگی جدی و حل این مشکل از طریق کارشناسان ذیربط شد تا علاوه بر استفاده صحیح عشایر از این مراتع باعث تخریب و خسارت به این منابع طبیعی و خدادادی نشوند. 


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت ایجاد کلاس های آموزشی و بهداشتی در خصوص دامداری، مرتعداری و بهداشت تأکید کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: