• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5287-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

توقف اتوبوس های سفیران گردشگری تبریز2018 در ایستگاه مشهد


اتوبوس های سفیران گردشگری تبریز 2018 که پنجم اردیبهشت از تبریز سفرخود را آغاز کرده بودند در نمایشگاه بین الملی مشهد مورد استقبال مدیرکل، معاونان ومدیران میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و مردم مشهد قرار گرفت. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اتوبوس های سفیران گردشگری تبریز 2018 که پنجم اردیبهشت از تبریز سفرخود را آغاز کرده بودند در نمایشگاه بین الملی مشهد مورد استقبال مدیرکل، معاونان ومدیران میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و مردم مشهد قرار گرفت. 

بی واسطه در مشهد سوغات تبریز خریدیم 
  
شهروندان مشهدی از این کاروان استقبال خوبی داشتند. یکی از شهروندان مشهدی درباره کاروان سفیران گردشگری تبریز2018 گفت:  راه اندازی این اتوبوس ها اقدام خیلی خوبی بوده است. 
  
وی با بیان این که صنایع دستی و سوغات در این کاروان عرضه شده بود، افزود: بی واسطه صنایع دستی ارومیه و تبریز را خریداری کردیم. 
  
وی گفت: آشنایی با جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و تولیدات  و سوغات استان های آذربایجان شرقی و غربی در مشهد اقدامی ارزشمند است و نیز فرصت خرید و عرضه محصولات ایرانی را فراهم می سازد. 
  
این کاروان درمراکز استان ها وشهرها، از جمله زنجان، اصفهان، شیراز، بوشهر،بندرعباس سیرجان ، یزد حضور داشته و تاکنون 13 روز از سفر خود را سپری کرده اند  و مقصد بعدی این کاروان ساری، رشت و اردبیل خواهند بود و  27 اردبهشت نیزبه تبریز بازخواهند گشت. 
  
کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 با استقبال و حضور پرشور مردم مشهد در نمایشگاه بین المللی مشهد مواجه شدند. 
  
استقبال خارج از تصور و انتظار بود 
  
 کارشناس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و مدیر پروژه کاروان سفیران گردشگری تبریز2018 در این خصوص گفت:  این کاروان پنجم اردیبهشت هم زمان با حضور ریاست جمهوری از تبریزبه مقصد استان های کشور آغاز و مشهد ایستگاه دهم این کاروان است. 
  
نادر مصطفایی افزود: شعار ما «ایران فراتر از انتظار» است و هدف ما نیز شناساندن پتانسیل ها و ظرفیت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و غربی و به ویژه تبریز است. 
  
مصطفایی با بیان این که هنرمندان از دو استان آذربایجان غربی و شرقی در این کاروان حضور دارند، تصریح کرد: این اتوبوس به فروشگاه تبدیل و محصولات هنری، صنایع دستی و سوغات  و کالاهای تولیدی تبریز عرضه و به فروش می رسد که برند های معروف نیز حضور دارند. 
  کنم. 
 
وی افزود: کاروان سفیران گردشگری تبریز2018 ، پنج ایستگاه دیگر نیز دارد که پس از حضور درپنج استان دیگر 27 اردیبهشت به تبریز بازخواهد گشت. 
امیدوارم استان هایی را که حضور پیدا کردیم به ویژه مشهدی ها و خراسان ها تبریز را در برنامه های گردشگری خود قرار دهند و ما بتوانیم میزبان آن ها در تبریز باشیم. 
  
استقبال مشهدی ها از کاروان تبریز2018 
  
هم چنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی  که در مراسم استقبال از کاروان سفیران فرهنگی تبریز 2018 حضور یافته بود، گفت: در راستای اجرایی شدن شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد، این تدبیر از سوی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور انجام و کاروان سفیران گردشگری  تبریز2018 اعزام شد. 
  
وی افزود: کالاها ، محصولات و سوغات در این کاروان عرضه و به فروش می رسد البته عمده آن ها صنایع دستی شاخص استان های آذربایجان شرقی و غربی هستند. 
  
وی تصریح کرد: این فرصت برای مردم مشهد فراهم شده تا با حضور در نمایشگاه بین المللی مشهد از صنایع دستی و کالاهای تولیدی استان های آذربایجان شرقی و غربی نیز خریداری کنند که در روز اول ورودشان مردم مشهد استقبال خوبی داشته اند. 
  
مکرمی یادآور شد: تبادل فرهنگی بین استان آذربایجان شرقی و غربی و دیگر استان ها از جمله دستاوردهای این کاروان است. 
  
وی ادامه داد: این اقدامی ارزشمند است که  از این طریق  تبادل فرهنگی بین استان های کشورانجام گرفته است.
  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ما نیز تلاش خواهیم کرد، کاروانی را مشابه این کاروان از مشهد در خصوص صنایع دستی استان به استان های کشور اعزام کنیم تا در راستای حمایت از کالای ایران و هنرمندان انجام  گیرد و به نوعی فرهنگ خراسان رضوی نیز به سراسر کشور تعمیم و گسترش داده  شود. 
  
وی گفت: اتوبوس های کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018  بیستم اردیبهشت مشهد را به مقصد استان سمنان ترک خواهند کرد. 

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: