• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6584-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

ثبت نام در سامانه نظام نوین ترویج تنها شرط خرید گندم از کشاورزان است

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ثبت نام در سامانه نظام نوین ترویج تنها شرط خرید گندم از کشاورزان است، گفت: سامانه ثبت اطلاعات کشاورزان گندم‌ کار باید تا پایان اردیبهشت ماه کامل شود؛ چرا که امسال هیچ خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده‌اند قابل قبول شرکت بازرگانی غله استان نیست و جهادکشاورزی شهرستان‌ها باید نسبت به ثبت سطح زیرکشت گندم‌کاران در سامانه اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان ضمن بیان این مطلب افزود: اگر تا دیروز رزمندگان و شهداء جان خود را از دست دادند، همه حاکمان امروز برای حفظ دستاوردهای نظام به ویژه در دستگاه تخصصی حفظ محیط زیست، حفظ آب و خاک و منابع تولید رسالت اصلی و لازم الاجرا برای سازمان است. 

وی گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت کمیته رفع تداخلات کمک بزرگی برای رفع موانع تولید است، در استان بخش قابل توجهی از زمین های کشاورزان مشکل تداخلات دارد و این معضل بزرگی است که باید رفع شود.

فتحی ادامه داد: کشاورزی خرد اقتصاد معیشتی به‌ دنبال خواهد داشت باید تلاش کنیم به کمک تشکل‌ها در باغبانی، گلخانه، زراعت و بخش دام و طیور، کشاورزی معیشتی را ساماندهی کنیم و به کشاورزی اقتصادی برسانیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: مشکل اصلی کشاورزی امروز بازاریابی است و این وظیفه تشکل های کشاورزی است که با پیگیری منسجم در تجاری سازی محصولات کشاورزان همت کنند.
 
 وی با اشاره به اینکه تعامل بیشتر جهادکشاورزی با آب منطقه‌ای و جلسات مستمر باعث رفع ابهامات و کمک به تولید خواهد بود، اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی 200 هزار هکتار ظرفیت زراعت آبی دارد، عملکرد استان در زمینه بهینه سازی مصرف آب کشاورزی باید بهبود یابد و این آمار فعلی که طی 40 سال گذشته 50 هزار هکتار آبیاری تحت فشار را عملیاتی کرده‌ایم، قابل قبول نیست.
         
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تصریح کرد: نظام نوین ترویج کشاورزی در قالب پهنه بندی به قوت ادامه خواهد یافت و باید ثبت آمار و اطلاعات کشاورزان در تصمیم های عملیاتی موثر باشد و شبکه پهنه بندی در اقتصاد روستایی و کشاورزی نتیجه کار خود را نشان دهد.
   
وی ادامه داد: سازمان و شهرستان ها باید برای آینده مدیر و نیرو تربیت کرده و مدیران فعلی را آموزش دهند و آموزش کارکنان در سطح شهرستان و استان، ساماندهی و فعال نمایند.
    
فتحی با تاکید بر این‌که عملکرد سازمان و شهرستان‌ها باید در رسانه‌ها اطلاع رسانی شود، تصریح کرد: روابط عمومی در استان باید فعال تر از گذشته باشد و اطلاع رسانی بهتر انجام گیرد، چون روابط عمومی‌ها چشم و چراغ سازمان هستند.
     
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: تمام عملکرد شهرستان‌ها و سازمان باید با فیلم و عکس و نوشتاری گزارش عملکرد مستندسازی گردد.
     
فتحی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر استفاده از توان مدیریتی بانوان در دوره های مدیریتی، گفت: برای تسهیل در خدمات دهی به ارباب رجوع و بهره برداران زیربخش کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آماده تجمیع ادارات کل، تابعه و وابسته در زمین موجود مجتمع شهید کسائی هستیم.
  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: