• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-3085-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

گزارش ایسنا از جلسه‌ی هم‌اندیشی کمیته فضای مجازی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

جلسه‌ی هم‌اندیشی کمیته فضای مجازی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی به مناسبت "بیست‌ونهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و پنجاهمین سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد و همچنین روز جهانی قدس" در محل سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان در این جلسه با بیان وظایف و تکالیف کمیته‌ی فضای مجازی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: سازمان جهاد دانشگاهی استان متولی کمیته فضای مجازی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو اقدام به برگزاری این جلسه کرده است . 
  
احد حاجی‌بلند با بیان اهمیت مناسبت‌های پیش‌رو و لزوم پرداختن به آنها، افزود: فعالیت در فضای مجازی دارای اهمیت ویژه‌ای است چرا که توطئه‌های دشمن نیز هر روز پیچیده‌تر شده و  همواره سعی در ضربه زدن به کیان نظام اسلامی دارند، از این رو در داخل کشور اتحاد‌، انسجام و یکدلی بیشتری لازم است . 
  
وی بر اهمیت برنامه‌ریزی هوشمندانه و هدفمند در رابطه با مناسبت‌های پیش‌رو در کمیته‌ی فضای مجازی اشاره کرد و افزود: در بحث هم‌افزایی در استان با چالش روبه‌رو هستیم درحالی که ظرفیت‌های بسیاری داریم و با هم‌افزایی می‌توانیم بهترین نتایج را کسب کنیم . 
  
حاجی‌بلند با اشاره به جریانات اخیر در مورد پیام رسان‌ها گفت: سیاست اصلی کشور استفاده از پیام رسان‌های داخلی بوده و تبعیت از این موضوع ضروری است، از این رو باید در پیام رسان‌های داخلی فعالیت‌های خود را ادامه داده و هر گونه محتوای خود را به پیام رسان‌های منتخب داخلی انتقال دهیم . 
  
وی با اشاره به سیاستگذاری های انجام شده توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در خصوص برنامه های ویژه بیست‌ونهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و پنجاه و پنجمین سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد و همچنین روز جهانی قدس گفت: انتظار می‌رود که کمیته‌‌ی فضای مجازی اقدامات جامعی در خصوص بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در راستای تبیین افکار و اندیشه‌های حضرت امام راحل و نقش مقام معظم رهبری در مدیریت نظام جمهوری اسلامی ایران را پیش بینی کرده و انجام دهد. 
  
وی با تاکید بر کثرت هجمه‌های دشمن علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی، گفت: وظیفه داریم تا حد توان در این رابطه در فضای مجازی تلاش کنیم تا توطئه‌ی دشمنان را خنثی کنیم . 
  
  
رئیس خبرگزاری ایرنا در آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان این‌که اینگونه جلسات فرصتی برای هم‌افزایی و تعامل اندیشه‌هاست، افزود: باید در ابتدا مشخص شود که فعالیت‌های کمیته‌ی فضای مجازی در چه بستری و چه پیام رسانی انجام خواهد شد . 
  
محمد عزیزی‌راد با اشاره به این‌که از تولید محتوا در دوره های قبل استقبال نشده و کمکی در این راستا از سوی دستگاه‌ها اعمال نمی‌شد، گفت: نهادهای مسئول در تولید محتوا کمک کنند . 
  
وی تاکید کرد: باید راهکاری جهت تولید محتوا و نشر آن در فضای مجازی پیدا کنیم. اگر بتوانیم محتوای خود را به نحو احسن تبلیغ کنیم، در نتیجه مخاطبان خوبی را نیز جذب خواهیم کرد . 
  
وی با بیان این‌که برای انجام هر کاری ساختاری لازم است، خاطرنشان کرد: برای فعالیت‌های کمیته فضای مجازی نیز باید در ابتدا ساختاری تعریف کرده و سپس فعالیت کنیم . 
  
عزیزی‌راد به انواع اشکال فعالیت‌ها در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فعالیت در کانال‌های‌ پیام رسان‌ها، پایگاه‌های خبری، برگزاری مسابقه‌های نقاشی در فضای مجازی، نشست‌های تخصصی در فضای مجازی و... از جمله‌ی آن است . 
  
سردبیر خبرگزاری بین‌المللی قرآنی (ایکنا) شعبه آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی بیان کرد: باید به شورای هماهنگی سازمات تبلیغات اسلامی استان پیشنهاد دهیم تا جلسه‌ای تشکیل شده و راهکاری جهت جدی گرفته شدن محتوای تولید شده بین کارگروه‌ها پیدا شود . 
  
امرعلی گلمحمدی با تاکید بر این‌که تولید محتوا در کمیته فضای مجازی نباید صرفا بر عهده‌ی یک نهاد نباشد، افزود: باید همه باهم در چارچوبی مشخص در این راستا همیاری و همکاری کنند . 
  
وی در ادامه از جدی گرفته نشدن "فضای مجازی" از طرف ستاد انتقاد کرد و گفت: باید بستر مناسبی جهت فعالیت‌های مجازی فراهم شود و دو مورد از پیام رسان‌های داخلی را جهت فعالیت انتخاب کنیم . 
  
نماینده اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این نشست گفت: اگر تولید محتوا کنیم به تبع آن مخاطب نیز جذب می‌شود و اگر به بحث تولید محتوا توجه کنیم، محتوای تولید شده تاثیر خود را خواهد گذاشت . 
  
مهدی عظیمی‌پور در ادامه به اهمیت استفاده از تصاویر در تاثیرگذاری روی مخاطب نیز اشاره کرد و افزود: در فضای مجازی تاثیرگذاری از طریق تصویر نیز اهمیت دارد و بعد از تولید محتوا در مرحله‌ی بعدی باید به فکر نشر محتواها در فضای مجازی باشیم . 
  
فرشاد ناظری، نماینده‌ی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز در این نشست بر اهمیت تبیین وظایف هر دستگاه در رابطه با "تولید محتوا" تاکید کرد و گفت: فضای مجازی اهمیت بسیاری داشته و باید در راستای تولید محتوا و نشر آن در فضای مجازی جدیت به خرج دهیم . 
  
نماینده شهرداری تبریز نیز در این نشست افزود: شهرداری تبریز تا جایی که در توان دارد در این راستا فعالیت کرده و در بحث تبلیغات محیطی و شهری که بر عهده‌ی این مجموعه است، تلاش خواهد کرد تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد . 
  
یوسف نوروزی در پایان بر آمادگی کامل شهرداری تبریز در رابطه با وظایف محوله در کمیته فضای مجازی تاکید کرد . 
  
گفتنی است، در پایان این جلسه تصمیم گرفته شد تا یکی از بسترهای فعالیتی این کمیته در پیام رسان های سروش و گپ باشد و همچنین پیشنهاد برگزاری "جشنواره رسانه‌ای تحت عنوان تیتر برتر" ویژه‌ی رسانه‌های فضای مجازی با همکاری دستگاه‌ها به همراه سایر پیشنهادهای مطروحه ارائه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: