• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2286-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مراسم گرامیداشت هفته معلم در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز برگزار شد

مراسم گرامیداشت مقام شهید مطهری  و هفته معلم با حضور اساتید و مسئولان این مرکز و همچنین رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان در مرکز علمی- کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز برگزار شد . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان در این مراسم با اشاره به شعار جهاد دانشگاهی اظهار کرد: "تزکیه و تعلیم" شعار و وظیفه جهاد دانشگاهی است؛ ما نیز در قالب مرکز آموزش جامع علمی کاربردی با قشر دانشجو که در پی کسب مهارت و علم هستند، سرو کار داریم و باید در این رابطه توجه ویژه‌ای داشته باشیم . 
  
دکتر جعفر محسنی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های اساتید مرکز جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی گفت: وظایف و ماموریت‌های دانشگاه جامع علمی و کاربردی مشخص است و ما باید در عمل نیز آن را به جامعه نشان دهیم، چرا که خانواده‌ها انتظار دارند فرزندشان بعد از فارغ‌التحصیلی روی پای خود بایستند . 
  
وی با تاکید بر انتظارات و توقعات جامعه از دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی که بیشتر در بحث مهارت‌آموزی فعالیت‌ می‌کنند، افزود: جامعه و خانواده‌ها انتظار دارند که دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیل شدن روی پای خود بایستند؛ این موضوع رسالت و وظایف اساتید در این‌گونه دانشگاه‌ها را سنگین‌تر می‌کند . 
  
محسنی با بیان این‌که در نوبه‌ی خود تلاش می‌کنیم که دغدغه‌ها و مشکلات اساتید مرکز جامع علمی کاربردی را به حداقل برسانیم، گفت: اساتید این مرکز آموزشی علی‌رغم کمبودها و کاستی‌ها زحمت‌های فراوانی می‌کشند که در این راستا از زحماتشان قدردانی کرده و خواستار زحمات مضاعف اساتید در رابطه با "مهارت‌آموزی و کیفیت کلاس‌های عملی" هستیم . 
  
وی در پایان تشریح کرد: در این مرکز زمانی به هدف خود دست یافته‌ایم که دانشجوی فارغ‌التحصیل شده این جرات را داشته باشد که برای خود شغلی را ایجاد کند . 
  
رییس مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، افزود: این مرکز در قالب سه گروه آموزشی و مهارتی "مدیریت و خدمات اجتماعی، معماری و هنر و گروه صنعت" اقدام به ارائه‌ی آموزش می‌کند. در این مرکز تعداد ۹۰ مدرس با مدرک ارشد و دکتری داریم . 
  
رباب نوروزی با بیان این‌که در گروه "فرهنگ و هنر" رشته‌های هنری دیگری نیز اضافه خواهد شد، افزود: مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی که شاید تاکنون تمرکز بیشتر خود را در گروه‌های "مدیریت و صنعت" معطوف کرده بود، در گروه هنر نیز فعآیت‌های خود را افزایش خواهد داد . 
  
وی با تاکید بر این‌که هدف اصلی دانشگاه‌‌ها و مراکز جامع علمی کاربردی "مهارت‌آموزی و کارافرینی" است، گفت: در حال راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی در مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز هستیم، این مرکز در زمینه حمایت از دانشجویان برای ایجاد کسب و کار فعالیت خواهد کرد . 
  
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های جهاد دانشگاهی طی چندین سال در راستای ارتقای مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز، اظهار کرد: چشم‌انداز و آینده دانشگاه جامع علمی و کاربردی باید برای اساتید تبیین شود . 
  
مسلم اورنگی با بیان این‌که راه‌اندازی مرکز مهارت در استان فرصتی بوده و دانشگاه جامع علمی کاربردی باید از این فرصت استفاده کند تا آموزش‌ها به سمت مهارت‌آموزی و مهارت دهی برود، گفت: در کلاس‌های آموزشی نیز باید بازرسی‌های لازم جهت اطلاع از کیفیت تدریس انجام شود . 
  
وی در پایان به رسالت‌های دانشگاه‌ها و مراکز جامع علمی کاربردی اشاره کرد و افزود: تدریس در این عرصه به مراتب سخت‌تر از عرصه‌های دیگر است . 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: