• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-3290-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی:

رفتار برخی از ادارات باعث فرار سرمایه گذاران می‌شود

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار برخی از ادارات باعث فرار سرمایه گذاران از اهر شده است، گفت: مسئولان  نباید کاری انجام دهند تا سرمایه گذاران از کرده خود پشیمان شده و از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در شهرستان اهر منصرف شوند.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بیت الله عبدالهی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: درحال حاضر مدیرانی  هستند که با برخورد سلیقه ای مانع رشد و توسعه شهرستان شده و با تفکرات غلط خود علاوه بر عدم خدمت رسانی صحیح به مردم باعث عقب ماندگی و عدم پیشرفت این شهرستان می شوند.


عبدالهی با اشاره به مشکلات شهرداری اهر نیز افزود: باید به فکر منابع جدیدی برای شهرداری باشیم و در این راه نیز باید شهرداری در جذب سرمایه گذار و تشویق مردم برای پرداخت عوارض و بدهی های خود تلاش کند، بهترین راه برون رفت از این مشکل نیز جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و تشویق آنها برای سرمایه گذاری در این شهر است. 


وی همچنین به تخصیص بودجه در ایران نیز اشاره کرد و گفت: در ایران 90 درصد بودجه به بخش امور جاری دولت تعلق می گیرد و تنها 10 درصد به بخش عمرانی واگذار می شود که در این میان تفکیک برخی وزارتخانه ها و اضافه کردن وازارتخانه های جدید به غیر از تحمل بار مالی بیشتر برای دولت چیزی به همراه نخواهد داشت. 


عبدالهی اشتغال و تشکیل خانواده جوانان شهرستان را بسیار مهم عنوان کرد و از اخذ مجوز برای راه اندازی کارخانه فولاد و روند پیشرفت کارخانه اهک هیدراته نیز خبر داد و افزود: در آینده نزدیک شاهد کلنگ زنی هتل 5 ستاره مس انجرد با سرمایه گذاری بخش خصوصی خواهیم بود که در کنار تکمیل پروژه اب درمانی یل سویی اهر می تواند تحولی بزرگ در اشتغال جوانان این شهرستان باشد. 


نماینده مردم اهر و هریس در مجلس همچنین به رویداد مهم تبریز 2018 نیز اشاره کرد و افزود: متأسفانه اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تمام سرمایه را بر روی تبریز متمرکز کرده و این باعث شده تا هیچ نفعی به شهرستان ها از جمله اهر از این رویداد نبرد. 


وی در خصوص سازمان حمل‌ و نقل عمومی اهر نیز گفت: این شهرستان نیاز به اتوبوس‌های خط واحد شهری دارد و سامانه اتوبوس شهری باید راه‌اندازی شود چرا که افتتاح این طرح هم باعث پیشرفت شهر و هم درآمدزایی شهرداری و اشتغال نیروی‌های مازاد شهرداری خواهد بود. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: