• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-8588-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

یازدهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

یازدهمین دوره جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور رییس دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در مراسم افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: بیش از 12 هزار ساعت برای برپایی جشنواره کار شده است و حتی تا ساعت 12 شب قبل از افتتاح، حداقل 150 نفر از دانشجویان مشغول آماده سازی غرفه ها بودند.

رییس دانشگاه تبریز افزود: در جشنواره حرکت امسال نمایندگانی از دانشگاه های جامع علمی کاربردی استان، آزاد اسلامی واحد تبریز و صنعتی سهند نیز شرکت کرده‌اند که این یک گام به جلو محسوب می‌شود. در این دوره تلاش کردیم جشنواره را در سطح منطقه ای برگزار کنیم اما قطعا در سال های آینده در حد ملی ارتقا خواهیم داد.

وی تاکید کرد: دانشگاه سه رسالت دارد؛ رسالت اول آن آموزش و تعلیم است، رسالت دوم تولید دانشمند و انجام فعالیت های پژوهیست و اما رسالت سوم آن تبدیل علم به صنعت و فناوری و ایجاد پیوند بین آن هاست. هم اکنون کشور ما در تولید علم رتبه 16 جهان را در اختیار دارد اما متاسفانه از نظر فناوری و ارتباط با کارآفرینی در رتبه 70 جهان هستیم. این یعنی ما باید تلاش کنیم خود را به دانشگاه های نسل سوم تبدیل کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: ما یک چیز کم داریم و آن نوعی جرئت است که آن جرئت و باور «ما می توانیم» است. اگر این جرئت و باور را داشته باشیم قطعا به اهداف بلند خواهیم رسید. به عبارتی این قانون طبیعت است که شما هرچه را عمیقا بخواهید می توانید به آن برسید.

رییس دانشگاه تبریز بیان کرد: ما بالاترین رشد علمی را در سطح جهان اسلام و منطقه دارا هستیم. امروز بنا به گزارش نشریه رویترز، 18 دانشگاه ایران در جمع دانشگاه های تاثیرگذار جهان حضور دارند که در این میان دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم را در اختیار دارد.

وی با اشاره به فعالیت انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه تبریز گفت: هم اکنون 82 انجمن در دانشگاه مشغول به فعالیت علمی اند که هرچند ما نمی توانیم حمایت چندانی از آن ها داشته باشیم اما خود آنان راه صحیح را پیدا کرده اند. همچنین برای فعالیت سیاسی 4 تشکل و برای فعالیت صنفی شورای صنفی دانشگاه فعال هستند و این یعنی دانشجویان در هر زمینه ای که بخواهند می توانند فعالیت کنند.

گفتنی است؛ بخش نخست (درون دانشگاهی) جشنواره ملی حرکت با حضور 65 انجمن علمی –دانشجویی در قالب 30 غرفه و با همراهی نمایندگانی از دانشگاه های مطرح استان از تاریخ 16 لغایت ۱۹اردیبهشت ماه 1397 در نگارخانه شهید آوینی ساختمان مرکزی دانشگاه تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: