• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6084-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد

وجود ۱۴۴ هزار نفر بیکار ثبت نام شده در استان


معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که در استان با مشکل بیکاری جوانان مواجه هستیم، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۳۱۱ نفر در استان ما شاغل هستند و نزدیک به ۱۴۴ هزار نفر بیکار ثبت نام شده در استان وجود دارد ولی نرخ بیکاری در استان ما دو درصد از متوسط کشوری کم تر است.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی فر در بیست و نهمین جشنواره امنتان از کارگران، کارگروه های کار و واحدهای نمونه استان، با بیان این‌که امروزه اولویت دارترین موضوع کشور، توجه به اقتصاد است، افزود: بعد از تشکیل دولت تدبیر و امید با شرایط بحرانی مواجه بودیم  به طوری که طبق آمار ۸۸ واحد کوچک و بزرگ دچار بحران بودند ولی در آن وضعیت، سیاست اصولی دولت تدبیر و امید، حفظ مشاغل موجود بود.

وی ادامه داد: یکی از سیاست اصولی دولت تدبیر و امید، امداد و مدد به واحدهایی نیمه تعطیل و احیای آن‌ها و برنامه ریزی برای واحدهای جدید و تولیدی برای اشتغال در سطح استان بود.
 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حال حاضر با افتخار می گویم سال 96 را در حالی به پایان رساندیم که در مقابل استانداری و فرمانداری تجمع کارگری برای معوقات حقوق وجود نداشت، خاطرنشان کرد: از همان روزهای اول با تعدادی از کارگرانی که ماه ها حقوق خود را دریافت نکرده بودند، مواجه بودیم، شرایط نامطلوب سیاسی و فضای ناامیدی در کشور  حاکم بود که تمامی این مشکلات با تدبیر، هم گرایی و هم افزایی حل شد البته باز هم واحدهای مشکل دار در استان وجود دارد.

وی با بیان این‌که آذربایجان شرقی از لحاظ اقتصادی و سهم بازارها در مقایسه با دیگر مناطق کشور از نظر وضعیت اقتصادی و سهم بخش ها، دارای وضعیت نسبتا مناسبی است، گفت: به عنوان مثال اگر نرخ مشارکت نیروی کار در کشور 39.44 باشد، طبق سرشماری سال 95، در استان ما ۴۱ درصد است. در بخش صنعت سهم اقتصای بازار کار کشور 31.9 بوده که سهم استان ما 39.7 است.

شهرتی فر افزود: سهم بازار بخش خصوصی در کشور 83.5 درصد بوده ولی در استان ما به ۸۸.۱ درصد رسیده است.

وی با اشاره به این‌که استان ما دارای ۳۶ شهرک صنعتی، بیش از ۳۵ هزار کارگاه فعال، ۱۷ ناحیه صنعتی به عنوان قطب صنعتی شمال غرب کشور محسوب می شود، گفت:  امیدوارم در سال حمایت از کالای ایرانی، فعالیت تمامی واحد ها و شهرک ها با استقبال مردم و سیاسیت گداری صحیح نظام و دولت فعال تر از گذشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا از مرزهای ورودی به ما خبر دادند که با سیاست گذاری افزایش عوارض خروجی مسافران کشور که موجب واردات کالا و لباس خارجی توسط مسافران به کشور می شد و به تولید داخلی و اقتصاد ملی لطمه می زد تاحدودی این مسئله مدیریت شده است.

وی در بخش دیگر سخنان در خصوص بیمه شدگان تامین اجتماعی استان افزود: مجموع بیمه شدگان اصلی در استان ۶۷۲ هزار  و ۹۵۳ نفر اعلام شده که در مقایسه با سال های گذشته دارای وضعیت مطلوبی است.

وی با تاکید بر این‌که ما باید قدردان کارگر و نیروی انسانی باشیم، یادآور شد:  کارآفرینان، نیروهای کار و کارگر با ارزش ترین نیروهای مولد کشور هستند که باید در کنار سرمایه و تکنولوژی روز قدر و ارزش  نیروی انسانی را بدانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: