• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-7788-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی - ورزشی قره‌قیه در قشلاق هارنا برگزار شد


بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ـ ورزشی قره قیه در قشلاق هارنا برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جشنواره فرهنگی ورزشی قره‌قیه در رشته‌های دو میدانی، طناب‌کشی، کشتی پهلوانی و اسب‌ دوانی در شش کورس آقایان و یک کورس بانوان برگزار شد.
 
در این جشنواره تعداد 105 ورزشکار مرد و زن عشایرازجمله طناب کشی ، دوومیدانی و کشتی آشیرما در بخش مردان، تیراندازی با کمان به صورت سواره در بخش بانوان و همچنین کورس سواره در دو بخش بانوان و آقایان به رقابت پرداختند.
 
مسابقات اسب‌سواری با شرکت بیش از 40 سوارکار در شش کورس برادران و یک کورس بانوان برگزار شد.
 
در بخش سوارکاری که مهیج‌ترین بخش این جشنواره بود در کورس اول که با حضور شش اسب بومی برگزار شد چابک سوار مهدی لله لو با اسب دومان قهرمان شد و رحیم راشد با اسب کبوتررنگ و جمال عباسی با اسب رخش دوم و سوم شدند.
 
کورس با شش راس اسب بومی برگزار و چابک سوار عرفان کرم دار با اسب مستان قهرمان شد و اصغر روحی با اسب سزار و فرهادرنجبر با اسب قیامت دوم و سوم شدند.
 
کورس سوم نیز با حضور شش راس اسب بومی برگزار شد که چابک سوار جواد عبادی با اسب آراز قهرمان شد و کیوان صالحی با اسب تندر و مهدی واحدی با اسب تراکتور در جایگاههای دوم و سوم ایستادند.
 
کورس چهارم با شش راس اسب برگزار شد که چابک سواران هادی حاجی خانلو با اسب گهر، اصغر روحی با اسب هارای و جواد عبادی با اسب مارال با اول تا سوم شدند کورس پنجم نیز با شرکت 6 چابک سوار با قهرمانی سیاب کرجولو با اسب سیاب قهرمان وسیامک جمالی با اسب مشکی و یوسف چاخرلو اقدم با اسب دل آرا دوم و سوم شدند .
 
کورس ششم وآخرین کورس آقایان علی هژبری با اسب بوی کا اول و مهدی شیرزاده با اسب ماس ماس وهوشنگ شیرزاده با اسب راپیدو دوم وسوم شدند و در کور هفتم اختصاصی بانوان مخلوقه خانی معروف به مه لقا قهرمان شد وندا نامی شهرزاد قاسم پور وشهرزاد قاسم پور به ترتیب دوم وسوم شدند
 
در کنار برگزاری مسابقات شهرزاد قاسم پور کمانگیری با اسب را نیز به نمایش گذاشت.
 
اجرای موسیقی عاشیقی، کوچ نمادین عشایر، حضور بانوان عشایر با لباس بومی، کمانگیری روی اسب ،برپایی آلاچیق های عشایر از برنامه های چشمگیر این جشنواره بود.
 
در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی ـ ورزشی قره قیه؛ علاوه بر هزاران نفر از علاقه مندان جشنواره، خدابخش استاندار آذربایجان شرقی،مهر علیزاده استاندار اصفهان و ایوب بهتاج مدیرکل اداره ورزش وجوانان استان ،بیمقدار نماینده مردم تبریز – اسکو و آذرشهر ،قلی اله قلی زاده نماینده مردم منطقه کلیبر، خداآفرین ،هوراند و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی، فرمانده بسیج عشایر کشور، مدیرکل امور عشایر استان و سایرمسئولان کشوری استانی و محلی حضور داشتند.
 
از نقاط قابل توجه حضور خبرنگاران و عکاسان خارجی در این دوره از جشنواره بود که دلیل حضور خود را استقبال پرشور از این رویداد و برگزاری بی عیب و نقص این جشنواره در دل طبیعت بکر بانمایش سنتهای حفظ شده این منطقه عنوان کرد و برگزاری چنین رویدادی را بی نظیر و قابل عرضه به جهان توصیف کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: