• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1186-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

استخوان‌بندی تربیتی در دوران ابتدایی شکل می‌گیرد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بهترین‌ معلمان باید در دوران ابتدایی تدریس کنند؛ چرا‌ که این دوران استخوان‌بندی تربیتی را شکل می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار فرهنگیان استان با وی، با اشاره به این‌که امام خمینی‌ (ره) در مورد مقام شهید مطهری فرموند که «مطهری پاره‌ی تن من بود»، افزود: شهید مطهری معلمی واقعی بوده و دشمن هم می‌دانست باید کسانی که در سطح جامعه اثرگذار هستند را از جامعه ما بگیرد.

وی با بیان این‌که فکر شهید مطهری همان تفکر اسلام ناب محمدی است، افزود: دشمن نیز از تفکر شهید مطهری و از این‌که تفکر این شخصیت در سطح جامعه‌ی اسلامی منتشر می‌شد و اثرگذاری داشت، می‌هراسید! از این رو این شخصیت بزرگ را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به ترس دشمنان از شخصیت‌هایی چون آیت‌الله دستغیب، آیت‌الله صدوقی، مدنی، قاضی طباطبایی و... یادآور شد: ترس دشمنان از جثه‌ی این شخصیت‌ها نبود، بلکه از تفکر این عالمان که تاثیر بسیاری در جامعه می‌گذاشت، هراس داشتند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم افزود: معلمان و دستگاه آموزش و پرورش اثرگذاری بسیاری در جامعه داشته و بهترین‌ معلمان باید در دوران ابتدایی تدریس کنند، چراکه این دوران استخوان‌بندی تربیتی را شکل می‌دهد.

وی با تاکید بر این‌که نقش اولیا و مربیان و همچنین ارتباط‌شان با مدرسه بسیار ارزنده‌ است، افزود: والدین باید در راستای "مباحث تربیتی فرزندشان" با مربیان و عوامل مدرسه در ارتباط باشند.

وی با بیان این‌که هرگز نباید از حضور کودکان در مساجد جلوگیری شود، افزود: باید کودکان در مساجد حضور داشته و شلوغی کنند تا در نهایت با این مکان مانوس شوند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر زمینه‌سازی جهت حضور نوجوانان و جوانان در نماز جمعه، گفت: نباید نوجوانان را از مساجد زده کنیم، بلکه باید در قالب برنامه‌ی کوتاه‌مدت نوجوانان و جوانان را به حضور در مساجد تشویق کنیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به کثرت جذب شدن جوانان به مدارس دینی، گفت: این استقبال به قدری است که امکانات کافی نبوده از این‌رو در فرآیند جذب سخت‌گیری‌هایی تعیین شده و این استقبال نیز حاصل تربیت صحیح آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر این‌که من بلندگوی مردم هستم، افزود: باید مسئولان مشکلات را حل و فصل کنند و اگر چیزی می‌گویم در راستای پیشرفت در امور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: