• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1086-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد

برگزاری ۳۸ برنامه‌ی متمرکز استانی طی هفته معلم در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۸ برنامه‌ی متمرکز استانی طی هفته معلم در سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، جعفر پاشایی در دیدار فرهنگیان استان با امام جمعه تبریز اظهار کرد: طبق جایگاهی که به مقام معلم داده‌اند، وظیفه‌ی معلمان همان "رسالت هدایت انسان و توجه به ابعاد جامعه" بوده که حاکی از جایگاه والا و منزلت حساس معلمان است.

وی با تاکید بر این‌که معلمان عناصر شتاب‌دهنده‌ی توسعه و تعالی هر جامعه هستند، افزود: معلمان نه تنها در بالندگی فرهنگی، علمی، اجتماعی حتی سیاسی یک جامعه، بلکه در رشد اخلاق، تعالی ایمان و عمل جامعه نیز نقش حیاتی دارند.

وی با تاکید بر شناخت جایگاه و منزلت معلم توسط آحاد جامعه، تشریح کرد: دستگاه تعلیم و تربیت استان با الهام از منویات مقام معظم رهبری و تحت رهنمودها و همراهی‌های امام جمعه شهر توانسته است تا با استقرار گفتمان اخلاق‌مداری و تکریم معلمان با رویکرد رضایتمندی عمومی همکاران، گام‌های امید بخشی را در حوزه‌های مختلفی بردارد.

پاشایی با تاکید بر این‌که آموزش و پرورش استان در سنوات اخیر با مراقبت از جایگاه و منزلت معلمان هم در گفتمان و هم در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی، مقوله تکریم معلمان را اولویت اصلی خود قرار داده است.

وی با اشاره به ویژه‌ برنامه‌های هفته معلم و با تاکید بر این‌که برنامه‌های این هفته با حضور فرهنگیان در گلزار شهدای وادی‌رحمت شروع شده است، گفت: در هفته معلم سال‌جاری در کنار ده‌ها برنامه و ویژه برنامه در راستای تکریم معلمان، در ستاد گرامیداشت مقام معلم استان نیز ۳۸ برنامه در حوزه استانی، منطقه‌ای و شهرستاتی به صورت متمرکز برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که یکی از رویکرد‌های ما مدرسه‌محوری و جامعه محوری است، خاطرنشان کرد: رویکرد مهم دیگر توجه به تکریم خانواده‌ی بزرگ فرهنگیان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: