• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-10214-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

انوشه:

دانشجویان در یک ترم به اندازه 43 واحد درسی در فضای مجازی حضور دارند

دکتر انوشه، روانشناس مطرح کشور گفت: هردانشجو در یک ترم به اندازه 43 واحد درسی در فضای مجازی هست. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی ، سید مهدی انوشه درهمایش مدیریت روابط بین فردی (دختر و پسر) و امید به زندگی در جمع دانشجویان دانشگاه بناب اظهارکرد: فضای مجازی یکی از عوامل مهم بالا بودن آمار طلاق در بین جوانان است. 

وی با بیان اینکه جوانان از ارسال پیام های مجازی بدون تفکر و اندیشه در مورد محتوی آنها پرهیز کنند، افزود: اولین و بزرگترین رمز موفقیت در زندگی جوانان در کلمه پذیرش خلاصه می شود، و هر حادثه ای خارج از اراده و اختیار انسان را باید پذیرفت زیرا این رویداد یا قابل حل و یا قابل تحمل است . 

وی دومین رمز موفقیت را هم درکی یا هم حسی نامید و گفت: لازمه داشتن هم حسی، بصیرت است و به معنای داشتن یک بینش درونی است که عامل بسیاری از بحران‌ها از جمله طلاق همین نداشتن حس مشترک و درک نیازها و انتظارات است . 

انوشه افزود: عزت نفس و اعتماد به نفس، سومین کلید موفقیت است و عزت نفس و اعتماد به نفس لازم و ملزوم یکدیگرند و دانشجویان و جوانان باید زمان، اراده و تکرار را در دست بگیرند و قبل از ملکه شدن یک رفتار، آن را ترک کنند، دروغ گویی و توجیه بزرگترین شاخصه انسان بدون عزت نفس است .
 
وی با اشاره به شروع تربیت و شکل گیری شخصیت انسان از دوران جنینی افزود: والدین بیشترین تاثیر را در کمک به داشتن عزت نفس جوان ایفا می کنند و تنبیه موجب انزجار کودک از خودش می شود .
 
وی با هشدار به دانشجویان در خصوص روابط با یکدیگر تاکید کرد: ازدواج بر مبنای روابط سطحی منجر به طلاق می شود، تعادل بین امیال جنسی، صمیمت و تعهد عامل ازدواج پایدار جوانان است؛  دانشجویان در ازدواج هایشان به نقش و روابط مهم خانواده ها دقت کرده و از پرداختن به ظواهر خود داری کنند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: