• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5584-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی خبر داد

پرداخت بیش از 4 هزار میلیارد ریال به حساب شهردا‌ری‌ها و دهیاری‌ها

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی گفت: در سال 96، مبلغ 4082 میلیارد ریال عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده در استان وصول شده و جهت اجرای طرح های عمرانی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، غلامرضا شریفی با بیان این‌که سهم بیش از دو هزار شهرداری ‌ و دهیاری ‌ استان از محل دریافت سه درصد عوارض ارزش افزوده در مقایسه با سال قبل رشد داشته است، گفت: در طول سال گذشته، مالیات و عوارض پرداختی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری ‌ های استان، نزدیک به 408 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل، 21 درصد افزایش نشان می‌دهد و این مبلغ بیش از دوهزار شهرداری‌ و دهیاری‌ در سطح استان توزیع شده است. 
  
وی نقش مالیات و عوارض پرداختی در توسعه و آبادانی شهرها را مهم عنوان کرد و افزود: از کل رقم پرداخت شده در سطح استان در سال 96، سهم شهرداری تبریز یک هزار و 136 میلیارد ریال بوده است که این نشانگر  مشارکت مستقیم مردم در سازندگی و عمران شهرها است که نحوه ارائه خدمات به شهروندان را بهبود می بخشد. 

شریفی با بیان این‌که از محل سه درصد مالیات بر ارزش افزوده 30 درصد عوارض در اختیار روستاها و 70 درصد بر اساس سرانه جمعیت در اختیار شهرها قرار می‌گیرد، تصریح کرد: هم‌چنین یک درصد از عوارض دریافتی نیز به بخش سلامت اختصاص می‌یابد که در سال گذشته، 662 میلیارد ریال اعتبار به این حوزه اختصاص یافته است. 
  
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان ‌شرقی هم چنین از نامگذاری پروژه ‌ ها و مکان ‌ های عمومی که از محل عوارض پرداختی احداث می‌شوند به نام مالیات خبر داد و گفت: مردم باید بدانند مالیاتی که پرداخت می‌کنند، در کجا هزینه می‌شود که نامگذاری معابر و مکان‌ های مهم مانند خیابان‌ها، بلوارها، زیرگذر و روگذرها، پارک‌ها و... که از محل مالیات‌ها ساخته می‌شوند به نام مالیات، نقش بسزایی در افزایش مشارکت مردم در تحقق درآمدهای مالیاتی دارد. 
  
وی افزود: در این راستا در شش شهر استان از جمله سراب، اسکو، ورزقان، هوراند، کلیبر و آبش احمد با همکاری شهرداری و شورای شهر، معابر عمومی به نام مالیات نامگذاری شده است. 
  
شریفی با بیان این‌که درآمدهای مالیاتی می‌تواند به عنوان یک ابزار مالی و اقتصادی، کمک موثر به توزیع مناسب ثروت در کشور کند، گفت: با تحقق نامگذاری معابر به نام مالیات، مودیان نحوه هزینه‌کرد مالیات را خودشان می‌بینند و برایشان ملموس خواهد بود که موارد مصرف مالیات کجاست و نتیجه آن، مشارکت بیشتر مردم در پرداخت مالیات و ارائه خدمات با کیفیت و عادلانه تر و همچنین ارتقای سطح عمومی کیفیت زندگی هموطنان و همشهریان خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: