• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-2690-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای آذربایجان شرقی:

100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت برق بهره مند هستند

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان آذربایجان شرقی گفت: 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت برق بهره مند هستند. 


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، تقی کرمی در مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در هریس افزود: در دولت تدبیر و امید 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت برق، بیش از 1330 روستای بالای 70 خانوار از اینترنت پرسرعت و 94 درصد روستاهای استان بالای 30 خانوار از گاز  برخوردار شدند.


وی گفت: در این دولت همچنین در سال 92 تا 97 شاهد پرداخت چهار هزار و 910 میلیارد ريال به حساب دهیاران و و همچنین 69 میلیارد ريال نیز به حساب روستاهای فاقد دهیار در استان بودیم که در این میان سهم شهرستان هریس از این محل اعتباری یک میلیارد و 210 میلیون ريال می باشد. 


کرمی به حمایت از تولیدات و کالاهای داخلی و عمل به شعار سال نیز اشاره کرد و افزود: در استان اذربایجان شرقی 1912 دهیاری وجود دارد که برای خرید کالاها و ملزومات مورد نیاز باید اولویت اصلی را خرید کالاهای ایرانی و ملی قرار دهند. 


وی برندسازی کالاها و تولیدات روستائی را نیز در جهت ایجاد اشتغال در روستاها مهم عنوان کرد و افزود: در این زمینه دولت قدم‌های مثبتی انجام داده که امیدواریم در آینده شاهد نهادینه شدن این حرکت مهم و اشتغالزای روستائیان در استان باشیم. 


 علی محمودی، فرماندار هریس نیز در ادامه این جلسه از مهمترین وظایف شوراها را انتخاب فردی اصلح و امین به عنوان شهردار در شهر و دهیار در روستاها عنوان و بر ضرورت توجه ویژه شوراها به این موضوع تأکید کرد. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: