• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5584-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی طی حکمی، "رقیه صادق‌زاده" را به‌عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری منصوب کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در این حکم تأکید کرده است که با علم به جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده و توسعه پایدار، امید است بر اساس برنامه‌های علمی و کاربردی، در چارچوب نظام ارزشی و آموزه‌های دینی با بهره‌گیری از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه استان در تحقق هدف توانمندسازی زنان به‌عنوان برنامه راهبردی دولت تدبیر و امید برای این قشر از جامعه، موفق باشید. 
  
رقیه صادق‌زاده، متولد سال 1358 در ارومیه، دارای مدرک دکترای شیمی و فرزند شهید ابراهیم صادق‌زاده است. کسب عناوین برتر در جشنواره ملی ایثار، معلم نمونه استان، پژوهشگر برتر استان و جوان نخبه از سوی وزارت ورزش و جوانان از جمله افتخارات او محسوب می‌شود. صادق‌زاده همچنین عضویت در مجمع مشورتی توسعه استان، گروه تحقیق و پژوهش استانداری و شورای مشورتی بانوان و تألیف ده‌ها مقاله و طرح پژوهشی  را در کارنامه خود دارد.

بر اساس این گزارش؛ استاندار آذربایجان شرقی در آیین تودیع و معارفه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، با اشاره به جمعیت حدود دومیلیون نفری زنان استان، گفت: مجموعه امور بانوان استانداری باید همه این جمعیت را همکار خود دانسته و از ظرفیت آنها استفاده کنند. 
  
وی افزود: در بعضی از بخش‌ها مانند آموزش و تحصیلات، حضور بانوان سازوکار خود را پیدا کرده است؛ اما در برخی از بخش‌های دیگر باید وقت و انرژی بیشتری صرف شود. 
  
خدابخش، اشتغال زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار را مقوله‌ای مهم عنوان کرد و گفت: باید با تشکیل کارگروهی ویژه، بخشی از امکانات استان را به این سمت هدایت کنیم که توانمندسازی و آموزش بانوان از جمله اقدامات ضروری است. 
  
وی تخصصی شدن مباحث مربوط به زنان در حوزه اجتماعی را نیز ضروری دانست و گفت: تمرکز بر موضوع زنان آسیب‌پذیر، پیگیری برای ایجاد امکانات مناسب ورزشی برای بانوان، استفاده از همکاری دستگاه‌ها در حوزه بانوان و معرفی زنان موفق و انتقال تجارب آنها به زنان جامعه از طریق تهیه برنامه‌های متنوع تلویزیونی باید مورد توجه قرار گیرد. 
  
استاندار آذربایجان شرقی  با اشاره به انتصاب دو بخشدار زن در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: حضور بانوان در سطوح مدیریتی نیازمند فرهنگ‌سازی است؛ چراکه توانمندسازی و کادرسازی مدیریتی در بین زنان، موضوعی است که مدیران استان باید نسبت به آن توجه داشته باشند. 
  
در این نشست ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های پروین اشراقی، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، رقیه صادق‌زاده به‌عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: