• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5284-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

ظرفیت‌های صادراتی آذربایجان‌ شرقی در کشور عراق معرفی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خواستار معرفی ظرفیت های اقتصادی و صادراتی استان به کشور های منطقه و به خصوص کشور عراق شد .

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در نشست تخصصی با حضور اعضای میز تجاری عراق در استان اظهار کرد: آذربایجان شرقی قابلیت های برجسته اقتصادی در زمینه صادرات دارد که ضروری است با هماهنگی با استان های مجاور در راستای تقویت صادرات منطقه ای قدم برداریم.

وی افزود: استفاده از ظرفیت های موجود در کشورهای منطقه نیازمند همراهی تمام استانهای مجاور است، چرا که کشورهای هدف صادرات در بیشتر موارد درخواست محصولاتی با مقیاس بالا دارند و این هماهنگی ما را بیش از گذشته طلب می کند.

جهانگیری، خواستار ورود جدی تجار بخش خصوصی به صادرات محصولات استان به کشورهای هدف شد و گفت: در حال حاضر ظرفیت مناسبی در کشور عراق فراهم شده  و امیدواریم بخش خصوصی با ورود جدی به این بخش از فرصت به دست آمده استفاده کنند.

وی ادامه داد: ضروری است توان اقتصادی و صادراتی استان در بخش های تخصصی با حضور تجار استان و کشور عراق مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد گسترش ارتباطات اقتصادی در این عرصه باشیم.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: