• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7914-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی:

هر خانواده‌ی ایرانی نیازمند مشاور و مددکار اجتماعی است

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که هر خانواده همانند نیاز به پزشک خانواده، نیازمند مشاوره و مددکار اجتماعی است، گفت: ضرورت دارد در جامعه ی کنونی، فرهنگ مراجعه و احساس نیاز به مشاوره و روانشناس در بین خانواده ها نهادینه شود و این مسئولیت بر عهده ی روانشناسان کشور است که مردم برای شناساندن حرفه ی خود اهتمام جدی بورزند. 
  
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن ارشدزاده در «دومین جشنواره گرامیداشت روز ملی روانشناس»، با بیان این‌که طبق پیمایش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود 24 درصد جمعیت کشور دچار اختلالات روحی و رفتاری و شخصیتی هستند، اظهارکرد: امروزه رشد تکنولوژی و نوآوری ها، فقر، بیکاری، عدم توازن در توسعه و آسیب‌های اجتماعی نوپدید و تغییرات شرایط اجتماعی و اقلیمی جزو دلایلی هستند که می توانند در بروز اختلالات روحی و روانی تاثیرگذار باشند. 
  
وی مداخله، پیشگیری، درمان و کنترل آسیب های اجتماعی و عوامل تشدید اختلالات روحی را جزو مسئولیت های کارشناسان علوم روانشناسی دانست و گفت: ارتقای سلامت روان و سرمایه ی اجتماعی بر عهده ی متخصصان روانشناسی است، همانطور که بیماران جسمی به پزشک مراجعه می کنند، بیماران روحی نیز برای حل مشکلات رفتاری و روانی باید تحت درمان روانشناسان قرارگیرند. 
  
وی با بیان این‌که بیش از 250 نفر به عنوان روانشناس و مشاور در بهزیستی استان فعالیت دارند، افزود: در آذربایجان شرقی بیش از 300 نفر مشاور و روانشناس در بخش غیردولتی و بیش از 500 نفر فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی در حوزه ی توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری با بهزیستی استان همکاری می کنند. 
  
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی عنوان کرد: معتقدم این همکاری های مشاوره ای و روانشناسی در بخش غیر دولتی نیز باید افزایش یابد که در همین راستا اداره کل بهزیستی برای علاقمندان در این حوزه جهت ارائه ی مجوز و صدور پروانه ی فعالیت اعلام آمادگی می کند. 
  
وی با بیان این‌که در مجموع بیش از 200 هزار نفر از خدمات روانشناسی و مشاوره بهزیستی استان بهره مند شده اند، افزود: در حال حاضر130 مرکز دولتی و غیر دولتی مشاوره در استان فعالیت می کنند که تاکنون به 95 هزار نفر خدمات مشاوره ای و روانشناختی به صورت حضوری و غیرحضوری ارائه داده اند. 
  
وی یادآور شد: تاکنون 110 نفر از آموزش پیش از ازدواج و مهارت های زندگی به همت مشاوران در بخش دولتی و غیر دولتی بهره مند شده اند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: