• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-2290-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

رئیس شبکه بهداشت و درمان بناب خبر داد

ایجاد پایگاه دوم اورژانس جاده ای در بناب

رئیس شبکه بهداشت و درمان بناب از ایجاد پایگاه دوم اورژانس جاده ای در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، دکترهوشنگ شریفی در نشست خبری به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان اشاره کرد و افزود: این طرح در بیمارستان های دولتی هنوز هم پا برجاست و مراجعه کنندگان فقط پنج درصد هزینه های خود را پرداخت می کنند . 

وی افزود: 25درصد مسائل حوزه سلامت مربوط به شبکه بهداشت و درمان  و ۷۵ درصد دیگر مربوط به عواملی خارج از این حوزه است. 

 شریفی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت "پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا" از برنامه های متنوع اجرا شده شبکه بهداشت در هفته سلامت خبر داد وگفت: طرح پاکسازی بستر رودخانه صوفی چای، معدوم سازی مواد غذایی تاریخ گذشته، برگزاری کارگاه های آموزشی برای مدارس و خانواده ها، برنامه پیاده روی و کوهنوردی از جمله برنامه های مهم  هفته سلامت بود . 

وی افزود: ما درپی افزایش سرانه فضاهای سلامت هستیم و به همین منظور ساخت پایگاه دوم اورژانس جاده ای به زودی آغاز خواهد شد که در این زمینه شهرداری نیز همکاری های لازم را انجام داده است. 

وی از اتمام طرح‌های نیمه تمام شبکه بهداشت در سال 97 خبر داد و افزود: درجلسه ای که با مسئولان داشتیم، قول مساعد برای اتمام پروژه های نیمه کاره در سال جاری دادند. 

وی با اشاره به اینکه یک سوم از کل عمل های جراحی بیمارستان امام خمینی(ره) مربوط به بخش مغز و اعصاب است، افزود: با جذب پزشک متخصص مغز اعصاب با کمک نماینده مردم شهر در مجلس برای اولین بار در شهر بناب توانستیم خدمات ویزه با هزینه کم برای مردم شهرستان و منطقه ارایه بدهیم. 

وی تعداد پزشکان جذب شده به بیمارستان های  شهرستان را در سال گذشته 21 نفر عنوان کرد و گفت:  امسال هم 15 پزشک متخصص دیگرجذب شده است که در این خصوص بعد از شهر تبریز اولین رتبه جذب را در استان داریم. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بناب به خدمات اورژانسی در بیمارستان های بناب اشاره کرد و گفت: در همه ساعات شبانه روزی در بیمارستان های شهرستان پزشک حضور دارد، و سعی می شود به مراجعه کنندگان خدمات به موقع و بهتری ارائه شود.

شریفی از راه اندازی بخش غربالگری بیماران سرطانی در بیمارستان بناب خبرداد و افزود: برای این طرح یک میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، که بعد از تبریز بزرگترین بخش دیالیز در استان را خواهیم داشت . 

وی با بیان این که مرکزکلینیک فوق تخصصی بیمارستان بناب به زودی افتتاح می شود، افزود: فعالیت این مرکز به صورت دوشیفتی بوده و سیستم نوبت دهی آن به صورت اینترنتی خواهد بود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: