• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-786-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

صومی: برخی از اساتید، از وظیفه اصلی خود غافل هستند


رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برخی از اساتید، از وظیفه اصلی خود غافل هستند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدحسین صومی در یازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری اظهار کرد: استاد موظف است که با انگیزه در کلاس حضور پیدا کند، خوب تدریس کرده و خوب امتحان بگیرد و دانشجوی خوب تربیت کند و اگر تربیت‌شده‌های ما نتوانند بیماری را به درستی مداوا کنند، مشکل از ماست.
 
وی با بیان اینکه شهید مطهری را با سخنانی که در حمایت از آزادی، عدالت و مدیریت جامعه داشتند، می‌توان شناخت، گفت: زمانی که ما دانش آموز بودیم در روز سوم اردیبهشت ماه سال 1358، این انسان مدبر را نشانه گرفتند که روز سختی برای همه ما بود.
 
وی ادامه داد: با مشکلاتی که در جامعه رخ داده است، پس از 40 سالها وقتی به آموزه‌های شهید مطهری نگاه می‌کنیم، می‌فهمیم که چطور امام از توصیه‌های ایشان یاد می‌کند و از طرف دیگر می‌فهمیم که چرا دشمنان، چنین انسان‌های ساده و توانمندی را نشانه گرفتند تا در آینده در مسیر انقلاب خدشه وارد کنند.
 
وی با بیان اینکه همچنان مشکلاتی نسبت به سال گذشته وجود دارد، ادامه داد: علی رغم آن به عنوان مسئول دانشگاه، خود را موظف می‌دانم که زیرساخت‌های لازم برای آموزش دانشجویان را فراهم کنم.
 
صومی با تاکید بر این‌که باید زیرساخت فضا، تجهیزات و نیروی انسانی را در دانشگاه آماده کنیم، افزود: در چهار سال گذشته، از 118 رشته به 175 رسیده‌ایم و افتخار داریم که برای اولین بار، پیوند کبد در تبریز شروع شد که علایم حضور فضای مناسب و اعضای هیئت علمی در آن برجسته است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: یک دانشگاه را با محصولاتش می‌شناسند و مهمترین محصول و فرآورده دانشگاه، همه‌ی فارغ التحصیلانی هستند که در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کنند.
 
وی تأکید کرد: درخواست ما در حوزه آموزش و مدیران گروه و اعضای هیئت علمی این است که به اصالت‌مان برگردیم؛ چرا که ما از زمان قدیم یاد گرفته‌ایم که به‌موقع در کلاس حاضر شده و همه سرفصل‌ها را تدریس کنیم، چه اتفاقی افتاده است که عضو هیئت علمی ما ساعت 12 بخواهد دانشگاه را ترک کند و یک‌سری سرفصل‌ها را نگوید و امتحان درست نگیرد؟!
 
وی گفت: ما به وظیفه اصلی خود که به‌خاطر آن به دانشگاه آمده‌ایم، غافل هستیم و جای پای استادی را می‌بوسم که هیچ تفاوتی بین فرزند خود، فرزند یک استاد و فرزند فقیر قائل نمی‌شود.
 
گفتنی است؛ یازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری همزمان با هفته معلم، روز شنبه (هشتم اردیبهشت 97) در سالن دانشکده جدید داروسازی برگزار شد که در پایان، از 13 مورد فرآیندهای نمونه دانشگاه، اساتید بازنشسته سال 96، گروه‌های نمونه دانشگاه، بسته نمونه تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی، اساتید راهنمای تحصیلی نمونه (استاد مشاور)، دفتر توسعه برتر، پایان نامه برتر آموزش پزشکی، دانشجویان رتبه اول علوم پایه و کارورزی دانشگاه و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: