• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-2090-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

همایش بزرگ قرآنی در دانشگاه بناب برگزار شد

سومین همایش قرآنی با حضور نابغه قرآنی جهان اسلام «محمد مهدی حق گویان» در دانشگاه بناب برگزار شد.

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه بناب درگفت‌‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی درحاشیه ی این همایش اظهارکرد: هدف از برگزاری این همایش ترویج فرهنگ قرآنی و پیروی از فرمایشات رهبر معظم  انقلاب  در زمینه فضا سازی قرآنی بوده، که به برکت قرآن این همایش هم به نحو احسنت برگزار شد. 

محمد خداداد بیگی افزود: با آگاهی از تاثیرات این همایشات همواره در جهت برگزاری هر چه بهتر آن در کنار دانشجویان، امید است در فرهنگ سازی انس با قرآن تلاش و خدمت های خالصانه ای داشته باشیم. 

وی افزود: امیدواریم با انجام فعالیت های بهتر و بیشتر در نهادینه کردن تعالیم و مفاهیم قرآنی در فضای دانشگاهی اهتمام کافی را داشته باشیم . 

وی با اشاره به برگزاری همه روزه تلاوت قرآن کریم در دانشگاه و خوابگاه ها افزود: با برگزاری مسابقات حفظ، ترتیل و قرائت در دانشگاه، روز به روز شاهد انس بیشتر دانشجویان با این کلام نور می باشیم. 

وی همچنین افزود: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده و شناسایی فعالان قرآنی مجموعه دانشگاه، شاهد افزایش خوب شرکت کنندگان در مراسمات و جلسات قرآنی هستیم. 

مسئول نهاد رهبری دانشگاه بناب، درحاشیه ی این همایش افزود: قرآن عامل اصلی هدایت و تربیت کننده افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزش‌های اخلاقی و انسانی است. 

 حجت الاسلام رنجبربا اشاره به تاثیر همایشات قرآنی اظهار دکرد: قرآن بهترین عامل اتحاد و نشاط در جامعه است و نورانیت نسل ها از قرآن است . 
مسئول نهاد رهبری دانشگاه گفت: اگر خواهان گذر از زندگی مادی و جسمی هستیم و دنبال رهایی و تعالی روحانی باشیم، قرآن تنها راه نجات بشریت و هدایت است . 

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بناب نیز در خصوص برگزاری همایش قرآنی گفت: برای سومین سال پیاپی همایش کشوری قرآنی در دانشگاه بناب با استقبال کم نظیر دانشجویان برگزار شد و این استقبال و حضور دانشجویان نشانه انس همیشگی جوانان با قرآن است . 

محرم حاجی زاده با اشاره به آیه "این قرآن به راهی هدایت می‌کند که استوارترین راههاست" تاکید کرد: قرآن کریم دربرگیرنده  هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است . 

گفتنی است، سومین همایش قرآنی به همت کانون قرآن و عترت، معاونت فرهنگی و اجتماعی و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه بناب برگزار شد، و در پایان این مراسم از دانشجویان حائز رتبه های برتر قرآنی با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: