• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-686-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سلطانی خبر داد

ایجاد صندوق نوآوری در آذربایجان شرقی/ افتتاح برج فناوری ربع رشیدی در جریان سفر رییس جمهور

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از ایجاد صندوق نوآوری در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: همزمان با سفر دکتر روحانی به تبریز تفاهم نامه ایجاد صندوق پژوهش و نوآوری با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی و بخش خصوصی استان با سرمایه‌ای حدود 100 میلیارد ریال منعقد می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بهزاد سلطانی در نشست تخصصی با حضور اساتید و دانشجویان استان که در محل دانشگاه تبریز برگزار شد، جایگاه استان آذربایجان شرقی در تعداد شرکت‌های دانش بنیان را برازنده این استان ندانست و گفت:  طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تلاش می‌کنیم رتبه آذربایجان شرقی را در طول سه سال آینده از پنج به دو ارتقا دهیم و این مهم با اهتمام استان و سرمایه‌گذاری محقق می‌شود و استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص قول حمایت داده است.

وی با اشاره افتتاح برج فناوری ربع رشیدی در جریان سفر رییس جمهور به استان اظهار کرد: این برج به صورت اجاره به شرط تملیک با ظرفیت استقرار 24 شرکت دانش بنیان در جریان سفر رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

سلطانی با بیان این‌که 89 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی فعال است، افزود: 189 درخواست برای استفاده از تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به ما رسیده که از این تعداد، 64 مورد مصوب و 30 طرح عملیاتی شده است و مبلغ مصوب برای اجرای این طرح‌ها برابر با 11.44 میلیارد تومان است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، توجه به اشتغال مبتنی بر فناوری را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: نرخ بیکاری در کشور توجه به اقتصاد دانش بنیان را دو چندان کرده است؛ به طوری که در حال حاضر نرخ بیکاری جوانان 15 تا 29 سال 25 درصد، نرخ بیکاری 15 تا 40 سال حدود 35 درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان حدود 26 درصد است.

وی با تاکید بر تمرکز در زمینه شکیل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان مبتنی بر نیاز روز دنیا، گفت: فناوری‌های مهم آینده شامل اینترنت موبایل، رایانش ابری، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی، رباتیک پیشرفته و خودروهای خودران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: