• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-16814-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مردم آذربایجان شرقی 14 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان آذربایجان شرقی گزارشی از جمع‌آوری زکات در سال 96 ارائه داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد کلامی افزود: مردم نیکوکار این استان در سال گذشته 14 میلیارد و 868 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به سال قبل از آن 13 درصد افزایش‌ یافته است..

کلامی با اعلام اینکه کشاورزان استان در سال 95 بیش از 13 میلیارد تومان زکات پرداخت کرده بودند، گفت: در سال 96 از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده 71 درصد برای امور محرومان و 29 درصد به پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه شش هزار عامل افتخاری زکات در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، افزود: در سال گذشته از یک هزار و 610 روستای مشمول زکات در استان، کشاورزان یک هزار و 252 روستا، زکات خود را به دبیرخانه شورای زکات استان پرداخت کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: زکات جمع‌آوری‌شده بین محرومان، ایتام، فرزندان محسنین، زنان سرپرست خانوار توزیع و همچنین در معیشت نیازمندان، درمان بیماران، جهیزیه نوعروسان، مسکن مددجویان و تحصیل دانش آموزان هزینه شده است.

کلامی با اعلام اینکه از زکات جمع‌آوری‌شده در سال گذشته برای 25 هزار خانوار نیازمند کمک‌ معیشت پرداخت‌ شده است، گفت: همچنین در این مدت کمک جهیزیه 109 نوعروس، هزینه تحصیل 357 دانش‌آموز تأمین و به 201 بیمار نیازمند هزینه درمانی پرداخت‌ شده است.

دبیر شورای زکات استان آذربایجان شرقی، افزود: در سال 96 برای ساخت مسکن 130 خانوار نیازمند استان آذربایجان شرقی کمک شده و واحد مسکونی 66 خانوار نیز تعمیر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی یادآور شد: باغداران و کشاورزان این استان در کنار زکات واجب، بیش از شش میلیارد تومان زکات مستحبی در قالب ثمره و شجره طیبه برای محصولات سیب‌درختی، هلو، زردآلو، پیاز، سیب‌زمینی، هویج و سایر محصولات زراعی و باغی به کمیته امداد اهدا کرده‌اند.

وی گفت: در سال گذشته 90 پروژه عمرانی عام‌المنفعه ازجمله مسجد، کتابخانه، غسال‌ خانه و حسینیه با هزینه‌ای بیش از چهار میلیارد و 281 میلیون تومان ساخته‌ شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: