• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1684-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

حمایت از کالای ایرانی نیازمند ارتقای کیفیت تولید داخلی است

استاندار آذربایجان شرقی حل مشکلات اقتصادی را نیازمند پرهیز از کلی‌گویی و اولویت‌گذاری مسائل دانست و گفت: حمایت از کالای ایرانی نیازمند ارتقای کیفیت تولید داخلی است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: مشکلات با کلی‌گویی و بیان الفاظ و مفاهیم عمومی حل نمی‌شود، باید مسائل را با دید عملیاتی مدیریت کرد و از فضای نصحیت و موعظه و کلی‌گویی خارج شد.

وی، تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را در این راستا عنوان کرد و گفت: این شورا محل تصمیم‌گیری نیست بلکه ابزاری برای بیان عملیاتی مشکلات و شناسایی قوانین و مقررات مزاحم تولید است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اولویت‌گذاری مسائل و طبقه‌بندی مشکلات را نیز ضروری دانست و گفت: امروز جذب سرمایه‌گذاری یکی از اولویت‌های اصلی ماست و بنده حاضرم هر روز چهار ساعت از وقتم را به این موضوع اختصاص دهم و همه مدیران را هم پای کار بیاورم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از کالای ایرانی را نیازمند ارتقای کیفیت تولید داخلی عنوان کرد و گفت: تکنولوژی در دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و با تکنولوژی 30 سال قبل نمی‌توان با تولیدات جهانی رقابت کرد.

خدابخش با اشاره به صادرات 2.4 میلیارد دلاری از استان در سال گذشته، گفت: صادرات یعنی کیفیت و هر واحدی که بتواند کالای تولیدی خود را به بازارهای جهانی صادر کند قطعاً در داخل کشور نیز می‌تواند موفق باشد.

استاندار آذربایجان شرقی، تجارت را پیشران تولید خواند و گفت: تولیدی که بازار فروش نداشته باشد به درد نمی‌خورد، امروز تجارت باید به یک ارزش تبدیل شود و نباید برای تاجر از لفظ واسطه‌گر استفاده کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد استان آذربایجان شرقی با سابقه درخشان خود در عرصه تولید و تجارت و با همت همه صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و حمایت مردم، در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی موفق باشد.

در این نشست تعدادی از مدیران تشکل‌های صنعتی و تولیدی استان به بیان مسائل و مشکلات حوزه تولید و فضای کسب و کار پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: