• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-1585-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

وزیر دفاع:

هیچ احدی قدرت ملت ایران را مورد آزمون قرار ندهد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی ایران، گفت: با همه شیطنت‌ها و خباثت‌ها بدانید، این مراسم‌های گرامیداشت شهدا نشان می‌دهد که خون شهدای ما در رگ‌های تمام مردم و جوانان کشور جاری است، اگر کسی بخواهد محاسبه‌ی غلطی کرده و اشتباهی کند، پاسخ دندان‌شکنی را دریافت خواهد کرد؛ توصیه می‌کنم هرگز هیچ احدی قدرت ملت ایران را مورد آزمون قرار ندهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت علی صیاد شیرازی در تبریز اظهار کرد: شعار (آذربایجان اویاخدی، اینقیلابا دایاخدی) که مردم آذربایجان مرتبا تکرار می‌کنند، تاکید بر بیداری و بصیرت مردم این خطه است.

وی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به عنوان "سال حمایت از کالای ایرانی" توسط مقام معظم رهبری، افزود: رهبر معظم انقلاب به رسم زیبا و کاربردی امسال را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و این موضوع رسالت بزرگی برای ایرانیان و مسئولان است تا در این راستا تلاش کرده و این شعار مهم را محقق کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این‌که تولیدکنندگان بیشتر از مصرف‌کنندگان در راستای شعار سال مسئولیت دارند، گفت: حق مردم ایران است که کالای باکیفیت مصرف کنند و تولیدکنندگان باید همت کنند تا تولیداتشان قابل رقابت با دنیا باشد.

وی با تاکید بر لزوم حرکت مصرف‌کنندگان، فروشندگان، خریداران، مسئولان و مردم در مسیر تحقق شعار سال، یادآور شد: نباید کالای قاچاق خرید و فروش کرد، کالای قاچاق شاید ارزان باشد اما به تولید داخل و اشتغال کارگران داخلی لطمه می‌زند.

وی با بیان این‌که خطه‌ی آذربایجان در سرنوشت ایران همواره نقش تاریخی ایفا کرده و دروازه ارتباطات ما با بسیاری از کشورهاست، تشریح کرد: افکار نو و نگاه‌های بلند سیاسی و اجتماعی همواره در آذربایجان وجود داشته و منشا حرکت‌های بزرگی برای کشور بوده است.

وی با اشاره به این‌که نام ستارخان و باقرخان در وادی آزادی‌خواهی همواره درخشان است، تاکید کرد: اوج بصیرت مردم آذربایجان در انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد و ما با داشتن چنین مردمی است که در این دیگ جوشان و ملتهب منطقه و در شراطی که دشمنان جدی و قسم خورده‌ای داریم که نمی‌خواهند پیشرفت کنیم، دارای آرامش و اسایشی بوده و تواما در حال پیشرفت و تعالی هم هستیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان این‌که امروز در زمینه‌های مختلف توانمند و مقتدریم، گفت: در زمینه‌ی دفاعی یک قدرت مقتدر در منطقه بوده و می‌توانیم اهداف خودمان را پیش ببریم و از منافع و امنیت خود مقتدرانه دفاع کنیم.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی ایران طی سال‌ها، خاطرنشان کرد: در دور دست ها توطئه بسیار بزرگی را طراحی کردند تا گروه شروری را به بلوغ رسانده و در کنار مرزهای ما مستقر کنند و در این راستا موفقیت‌هایی هم کسب کردند اما به لطف خداوند ما این اجازه را نداده و مقتدرانه ایستادیم.

وی ادامه داد: ما در مقابله با دشمنان وارد مرحله‌ی بالاتری از دفاع(بازدارنگی فعال) شده و توانستیم در بیرون مرز‌هایمان توطئه در حال شکل‌گیری(داعش) را با کمک دوستان خنثی کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ماجرای حضور مقام معظم رهبری در مراسم تشییع شهید صیاد شیرازی و بوسه بر تابوت این شهید اشاره کرد و گفت: در زمان تشییع پیکر شهید صیاد در خیابان جمعیت بسیار بزرگی از مردم آمده بودند؛ در آن سال (سال۷۸) فضای سیاسی بسیار ملتهبی در کشور حاکم بود و شهادت شهید صیاد شیرازی، فضای کشور را عوض کرد.

وی به جایگاه والای شهید صیاد در بین مردم اشاره کرد و گفت: این‌که نزدیک بیست سال از شهادت صیاد شیرازی می‌گذرد و در تبریز این همه جمعیت برای مراسم گرامیداشت وی جمع می‌شوند جای تامل دارد و نشان از محبوبیت این شهید است.

وی با بیان این‌که در زندگی شهید صیاد شیرازی رموز زیادی وجود دارد، خاطرنشان کرد: "اخلاص" از جمله ویژگی‌های بارز شهید صیاد بود؛ او به مفهوم واقعی کلمه ولایتمدار بود.

وی با تاکید بر این‌که شهید صیاد شیرازی طلایه‌دار حفظ انسجام، یکپارچی و وحدت بین نیروهای مسلح بود، خاطرنشان کرد: راهبرد شهید صیاد ترکیب مقدس "ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی در کنار هم، در مقابل دشمن" بوده و رمز پیروزی‌های ما نیز همین ترکیب مقدس بود.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه یادآور شد: شهید صیاد ویژگی‌های بسیاری داشت که باید بدان‌ها پرداخت‌های دقیقی شود و باید تمامی افرادی که توانایی دارند در قبال رشادت‌های شهدا، مجاهدت‌ها و طریق شهدا را در جامعه و در بین قشر جوان تبیین کنند.

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سینما سرباز اسلام تبریز با حضور مسئولان استانی و لشکری و با سخنرانی "امیر سرتیپ امیر حاتمی" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: