• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1689-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

حمایت از کالای داخلی زمینه اشتغال و تولید را در جامعه فراهم می‌کند

فرماندار اهر حمایت از تولیدات و کالاهای داخلی را زمینه ساز ایجاد اشتغال، تولید و رونق اقتصادی در جامعه عنوان کرد . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زاهد محمودی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر، یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در جامعه را حمایت و خرید کالاهای ایرانی برشمرد و گفت: در راستای تحقق  منویات مقام معظم رهبری و شعار سال ضروریست با برنامه ریزی های مدون و اقدامات عملی زمینه را برای حمایت و خرید کالاهای ایرانی فراهم کنیم و در این راستا در شهرستان اهر ستاد اجرایی حمایت از کالای ایرانی زیر نظر کارگروه اشتغال و سرماه گذاری تشکیل خواهد شد . 

وی افزود: باید در راستای ایجاد اشتغال در بین اقشار مختلف جامعه خصوصاً در بین بانوان توجه ویژه ای شود و به همین خاطر در راستای ایجاد زمینه اشتغال و کارافرینی در بین بانوان این شهرستان شورای توانمند سازی اشتغال بانوان نیز تشکیل می شود . 

فرماندار اهر گفت: در خرید کالاهای ایرانی یکی از شاخص های انتخاب، مرغوبیت آن است که باید تولیدکنندگان به این مسئله توجه خاص داشته باشند . 

وی در ادامه ایجاد واحد های کوچک را برای ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار ضروری برشمرد و افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و اینکه اهر یکی از قطب های دامپروری در استان به شمار می رود لازم است در ایجاد تسهیلات اشتغالزا در واحدهای کوچک دامی نیز اقداماتی انجام شود که در این راستا بیش از 500 نفر از صاحبان واحدهای دامی کوچک در سامانه کارا، برای استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری این شهرستان ثبت نام کرده اند، که لازم است دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اهر با همکاری مسئولین ذیربط استانی در پرداخت تسهیلات بانکی به این واحدهای کوچک دامی اقدامات اساسی انجام دهند . 

محمودی در پایان از ادارات و بانک های عامل خواست تا حد ممکن و امکان قوانین پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران سخت گیری نکنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: