• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-1085-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

عضو مجلس خبرگان رهبری:

تکیه بر توان داخلی و خودکفایی راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی است

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با بیان اینکه تکیه بر توان داخلی و خودکفایی راه نجات کشور از معضلات و مشکلات اقتصادی است، گفت: تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی با ارتقاء زیرساخت ها و حمایت از تولیدکنندگان ممکن خواهد بود . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش بی بدیل خانواده ها در ترویج فرهنگ استفاده از کالای وطنی افزود: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در جامعه نهادینه شود که این امر موجب توسعه صنعت و تولیدات داخلی و اشتغالزایی است . 
  
وی اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی، زمینه ساز رونق بخش تولید، رشد اقتصادی، اشتغال زایی و رفع معضل بیکاری در کشور خواهد شد . 
  
وی ادامه داد : حمایت از کالای ایرانی مستلزم فرهنگ سازی و نیز مشارکت مسئولان و خانواده ها دراستفاده از تولیدات ساخت داخلی است . 
  
آیت الله پورمحمدی با بیان اینکه تحقق شعار "حمایت از کالای ایرانی" نیازمند همراهی مصرف کننده و تولیدکنندگان است، اضافه کرد: برای این منظور، خرید و استفاده از کالای ایرانی در کنار کیفیت بخشیدن به تولیدات داخلی ضروری است . 
  
وی با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت تولیدات داخلی از سوی تولیدکنندگان گفت: این امر ضرورتی اجتناب ناپذیر برای رقابت با کالاهای مشابه خارجی است . 
  
وی افزود: ارتقای کیفی تولید ایرانی لازمه رقابت با کالای مشابه خارجی است، از این رو تولیدکنندگان و مسئولان باید با برنامه ریزی های مناسب و نظارت های کافی در این راستا اهتمام بیشتری داشته باشند . 
  
امام جمعه مراغه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برای خرید اجناس تولید داخل ادامه داد: خرید کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود، جایز نیست . 
  
وی یادآور شد: برای ارتقای سطح کیفی محصولات و کالاهای داخلی باید با خرید کالاهای ایرانی، تولید کنندگان را در راستای ارتقای دانش و فناوری های تولیدی یاری کنیم که این امر زمینه ساز رونق تولید و اشتغال زایی برای جوانان این مرز و بوم خواهد شد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: