• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1184-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس:

وزارتخانه‌ها باید برای استفاده از کالای داخلی برنامه‌ریزی داشته باشند

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: وزارتخانه‌ها باید برای استفاده از کالای داخلی برنامه‌ریزی داشته باشند تا مردم نیز به این امر تشویق شوند. دولت و مجلس نیز باید به تولیدکنندگان کمک کنند تا بتوانند کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند.

شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با ضرورت حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: امیدوارم مردم قانع شوند تا از کالای ایرانی حمایت کنند، البته تولیدکنندگان باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. امروز اکثر کالاها در بازار ما چینی است و چون قیمت پایین‌تری دارد مردم به سمت استفاده از این کالاها می‌روند در حالیکه شاید کالای چینی کیفیت چندان مناسبی هم نداشته باشد و گاها از محصولات داخلی نیز کیفیت پایین‌تری داشته باشد.

وی در ادامه گفت: مسئولین و وزارتخانه‌ها نیز باید برای استفاده از کالای ایرانی برنامه‌ریزی داشته باشند تا مردم نیز به این امر تشویق شوند. دولت و مجلس باید به تولیدکنندگان کمک کنند تا بتوانند دستگاه‌های خود را ارتقا دهند و به دنبال آن کیفیت محصولات افزایش یابد. مردم نیز باید در حمایت از کالای داخلی با دولت همراه شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: بحث صادرات باید جدی گرفته شود و صرفا با شعار نمی‌توان صادرات را تقویت کرد. از نظر من ما باید حتی هزینه‌ای را برای تبلیغات کالای داخلی در سطح جهانی داشته باشیم. ما باید در داخل کشور برای کالاهای خود برندسازی کنیم تا بتوانیم آنها را بهتر به جهان معرفی کنیم.

بی‌مقدار خاطرنشان کرد: امروز به دلایلی نظیر کیفیت و قیمت،‌ مردم تمایل چندانی به خرید کالای ایرانی ندارند لذا دولت و مجلس باید دست تولیدکنندگان را بگیرند تا بتوانند کیفیت کالای خود را افزایش دهند و کالای آنها قابل رقابت با کالای خارجی باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: