• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-590-5
  • خبرنگار : 1184
  • منبع خبر : ----

کسر خدمت دانشجویان تحصیلات تکمیلی آذربایجان شرقی، فقط از طریق دانشگاه بناب

مسئول جذب و پذیرش مرکز رشد بناب گفت: ارائه پروژه کسر خدمت منوط به معرفی مرکز رشد واحد‌های فناور بناب است و همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان آذربایجان شرقی فقط از طریق این مرکز می توانند اقدام به کسر خدمت کنند.


سیروس نیک نام در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: با نهایی شدن تفاهم نامه همکاری میان مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه بناب و مرکز رشد و فناوری نخبگان صاعد رایان، امتیاز پروژه کسر خدمت برای اولین بار در کشور به دانشگاه بناب واگذار شده است.


وی اظهار کرد: دانشگاه بناب تنها حامی مرکز رشد شهرستان بناب بوده و تمامی مسئولان باید توان خود را در حمایت از شرکت های فناور بسیج کنند.


وی گفت: در این مرکز حمایت‌‌های تسهیلاتی و مالی بدون بهره تا سقف 500 میلیون ریال و حمایت های کارگاهی و آزمایشگاهی از صاحبان طرح های فناور به عمل می آید.


وی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد یکساله مرکز رشد شهرستان افزود: با وجود شش ماه فعالیت جهادی مرکز رشد بناب در نیمه دوم سال 96 بیش از تعهد یکساله مرکز، واحد فناور جذب و پذیرش شده است و این مرکز تنها مرکز رشد اقماری استان است که ریاست پارک علم و فناوری استان اختیار تشکیل شورای فناوری را به این مرکز تفویض داده است.


نیک نام با اشاره به پتانسیل های بناب از جمله دانشگاه‌های توانمند و شهرک صنعتی فعال گفت: شهرستان بناب شرایط بالقوه خوبی برای فعالیت و رشد شرکت های فناور و دانش بنیان دارد و تحریم ها فرصتی برای شرکت های دانش بنیان است.


وی از مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی در شهرستان را عدم ارتباط بین صنعتگران و دانشگاهیان عنوان کرد و افزود: با ایجاد و فعال سازی واحد های تحقیق و توسعه، ارتباط صنعت و دانشگاه پایدارتر شده و دانشگاهیان می توانند صنایع را در اتقاء محصولاتشان یاری کنند.


وی با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی شهرستان در کم توجهی به مرکز رشد بناب تاکید کرد: در یکسال گذشته تمام حمایت های لازم برای مرکز رشد واحدهای فناور تازه تاسیس شده شهرستان، فقط از جانب دانشگاه بناب انجام می‌شود و باید تمام ادارات، مساعدت و تقویت مرکز رشد بناب را برعهده بگیرند.


مسئول جذب و پذیرش مرکز رشد بناب افزود: فرماندار شهرستان بناب علاقه مند به حمایت از شرکت‌های فناور و درصدد ایجاد راهکارهای ارتباط موثر صنعت و دانشگاه است و در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان قول مساعدت های لازم را داده اند.


وی افزود: باید رسالت اصلی دولت ایجاد فضای مناسب کسب وکار نوآورانه و فناورانه باشد و شرکت های فناور را صرفا با حمایت اندک مالی رها نسازد.


نیک نام در پایان با اشاره به بیانــات رهبــر معظــم انقــلاب دربــاره اهمیــت خودکفایــی  و نیز حمایت از کالای ایرانی بیان داشت: شرکت های فناور و دانش بنیان یکی از موثرترین راه های تولید پایدار مبتنی بر دانش روز است و برون رفت از تحریم ها با رشد این شرکت ها مسیر خواهد بود و صنایع بخش خصوصی باید حامی طرح های فناور باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: