• جمعه ۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-284-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق اصناف تبریز مطرح کرد

فعالیت ۳۰۰ هزار نفر در واحدهای صنفی تبریز و حومه

رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: ۳۰۰ هزار نفر(کارگر و کارفرما) در قالب اصناف تبریز فعالیت می‌کنند که ۷۰ هزار نفرشان را کارفرمایان هر صنف تشکیل می‌دهد، گفت: اگر شرایط بهتر شده و هر واحد صنفی دوباره یک کارگر جذب کند، برای ۷۵ هزار نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه سید حبیب هاشمی در سخنرانی پیش از خطبه‌ی نماز جمعه این هفته‌ی تبریز با بیان این‌که در تبریز ۷۵ هزار واحد صنفی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: اکثریت این واحدها دارای پروانه کسب بوده و بقیه نیز در دست اقدام برای دریافت پروانه کسب هستند.

وی با بیان این‌که به طور میانگین هر واحد صنفی، سه کارگر دارد، تاکید کرد: برخی واحدهای صنفی از ۲۰ گرفته تا ۸۰ کارگر هم دارند و در مجموع حدود ۳۰۰ هزار نفر(کارگر و کارفرما) در تبریز و حومه در قالب واحدهای صنفی در راستای تهیه، توزیع و گاها تولید مایحتاج عمومی فعالیت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف تبریز با بیان این‌که ۷۴ اتحادیه در تبریز داریم، افزود: واحد بازرسی و شکایت نیز در اتاق اصناف در راستای رسیدگی به شکایات مردم فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که مردم با فروشندگان دارای مغازه و پروانه کسب معامله کنند، بیان کرد: در این راستا می‌توانند از اتحادیه‌ها و اتاق اصناف راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اکثر شکایات ما در این راستاست که افراد از فروشندگان معتبر خریداری نکرده و ما بعد از شکایات نیز نمی‌توانیم فروشنده‌ی مورد نظر وی را پیدا کنیم! از این رو مردم حتما با فروشندگان دارای مغازه و پروانه کسب معامله کنند.

هاشمی با بیان این‌که بازار همانند یک دانشگاه بوده و دارای اندوخته‌ی فراوان است، خاطرنشان کرد: از مسئولان خواستاریم که با بازاریان تبادل‌نظر کرده و نظراتشان را اجرایی کنند.

وی با اشاره به این‌که استاندار آذربایجان‌شرقی قول داده تا با تمامی اتحادیه در جهت حل مشکلاتشان جلسه بگذارد، افزود: از استاندار هم درخواست داریم این جلسات را پیگیری کنند تا اصناف با مشکل برخورد نکنند.

هاشمی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به سال حمایت از کالای‌ ایرانی، گفت: باید تلاش کنیم تا تولیدات داخلی را استفاده کنیم، چرا که کالاهای خارجی هیچ منفعتی برای داخل نداشته و برای اقتصاد کشور ضرر دارند.

وی با اشاره به پتانسیل تبریز در خصوص فرش دستباف، افزود: فرش دستباف تبریز در هیچ کجای دنیا همانند ندارد، از مسئولان تقاضا داریم در جهت افزایش صادرات تولیدات قالی‌بافان و تاجران کمک کنند.

وی با اشاره به تولیدات کفش در تبریز، گفت: در تبریز، بهترین کفش‌ها تولید می‌شوند اما متاسفانه از جاهایی کفش وارد می‌شود که دوام کافی ندارد! این واردات تولید کنندگان ما را بیکار می‌کند! از مسئولان تقاضا داریم که جلوی واردات کالاهایی را که نیاز نداریم، بگیرند.
 
هاشمی ادامه داد: باید سعی کنیم همواره کیفیت کالاهای خود را بالا برده و جلوی ورود کالاهای بی‌کیفیت خارجی هم گرفته شود تا برای جوانان خود اشتغال‌زایی کنیم.

وی با اشاره به وجود سه میلیون صنف در ایران، تشریح کرد: اگر جلوی واردات کالاهایی که نیاز نداریم، گرفته شود، در مقابل برای جوانان خودمان اشتغال ایجاد می‌شود.

رئیس اتاق اصناف تبریز با اشاره به میزبانی تبریز در سال ۲۰۱۸، افزود: بازار تبریز در طول سال‌ و حتی روزهای عید عید باز بوده و مسافران هم استقبال خوبی از تبریز کرده‌اند که این استقبال برای ما مایه خیر و برکت است؛ اگر اصناف بتوانند با این گردشگران برخورد خوبی داشته و در جهت کسب رضایت گردشگران، اجناس باکیفیت و با تخفیف را به آنان بفروشند برای ما نتایج خوبی خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: