• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-18214-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

دهمین آیین تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

دهمین آیین تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار دانشکده‌ی مامایی و پرستاری تبریز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، "سید جمال الدین حسینی اقدم"، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم با تاکید بر تقویت امیدبخشی و زیبا بینی در زندگی گفت: خوشبختی امری مقطعی نیست و انسان با حضور در کنار خانواده و در هر زمانی می‌تواند احساس خوشبختی کند؛ چرا که زیبایی در ارزش وجودی و ارزش معنوی انسان است.

وی خطاب به بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: بازنشستگی پایان راه نیست و افراد می توانند در این دوره با حضور در کنار خانواده‌هایشان از فرصت‌های موجود استفاده کرده و به تفریح، استفاده از طبیعت، گردش و ورزش بپردازند. 

وی در پایان با قدردانی از تلاش ۳۰ ساله بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: کارمندان دانشگاه در طول خدمت صادقانه خود سلامتی خود را به خطر انداخته و بی‌خوابی و سختی‌های بسیاری را تحمل کرده‌اند و تا سلامتی را به مردم هدیه کنند.


"علی اکبر طاهری اقدم"، قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر نقش بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: بازنشستگان دانشگاه تفاوت عمده‌ای با سایر بازنشستگان دارند؛ چرا که آنان طی سالیان دراز با مسائل درمانی و بهداشتی سر و کار داشته‌اند و می‌توانند دیگران را نسبت به توجه به سلامتی آگاه کنند و انتظار می‌رود بازنشستگان دانشگاه، ارتباطشان را با دانشگاه علوم پزشکی تبریز قطع نکنند.

وی افزود: افراد می‌توانند در کنار بحث‌های مختلف سیاسی، اقتصادی در جمع‌های فامیلی، در مورد مسایل بهداشتی و سلامتی نیز بحث کرده و نسبت به رعایت مسایل تغذیه‌ای و سلامتی به هم تذکر دهند.

وی در ادامه با بیان این که طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامتی فقط به سلامت جسم اشاره ندارد، عنوان کرد: سلامت روانی، اجتماعی و معنوی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه ما سالیان دراز به سلامت جسم پرداختیم و اجتماع محور کردن سلامت طی سالیان اخیر از سوی وزارت بهداشت مورد تاکید قرار گرفته است، از این رو تلاش‌ها باید در راستای آگاهی دهی به مردم و اجتماع محور کردن سلامت باشد.

طاهری اقدم در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: اعتیاد، طلاق و پرخاشگری از جمله آسیب‌های اجتماعی هستند که جامعه‌ی امروز ما را درگیر کرده‌اند. مصرف مواد اعتیاد آور صنعتی مانند گل که در خانه‌ها تولید شده و در مدارس پخش می‌شود، نیز از دیگر آسیب‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی در جشن چهارشنبه سوری گفت: متاسفانه در این روز، تعدادی از شهروندان دچار مشکلات جسمی می‌شوند و مجبور هستند عارضه‌ی سوختگی را تا پایان عمر حمل کنند.

وی در پایان با اشاره به روز بزرگداشت شهدا خاطرنشان کرد: مملکت‌های اطراف کشور ما امنیت ندارند، ولی ما امنیت کنونی خود را مدیون ایثارگری‌های جانبازان، شهیدان و آزاده هایی هستیم که فداکاری کرده‌اند. ما نیز وظیفه داریم راهشان را ادامه دهیم و ایثارگری‌هایشان را از یاد نبریم.

دهمین آیین تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار دانشکده مامایی و پرستاری تبریز برگزار و در پایان مراسم از بازنشستگان این دانشگاه تحلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: