• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-5490-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

تمرکززدایی و تفویض اختیارات به مدیران شهرستانها ضرورت دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تمرکززدایی و تفویض اختیارات در جهت پیشرفت و رشد اقتصاد شهرستان ها ضروری برشمرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، داوود بهبودی در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر گفت: باید با ایجاد زیرساختهای مناسب زمینه را برای جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در شهرستان ها و خصوصا شهرستان اهر فراهم نماییم. 

وی ادامه داد: سرمایه گذاری امکان پذیر نخواهد بود مگر با ایجاد زیرساخت‌های مناسب سرمایه گذاری و حذف بروکراسی و قوانین دست و پاگیر اداری که باعث بی رغبتی و عدم سرمایه گذاری سرمایه گذاران را فراهم می آورد. 

وی با بیان اینکه باید ریشه مشکلات شهرستان با دقت شناسایی شود، افزود: وجود آمار بالای بیکاری و رکود در بخش گردشگری به وضعیت اقتصادی کشور ربطی ندارد؛ بلکه عملکرد مدیران و سختگیری‌های بی‌مورد است که با باعث فرار سرمایه‌گذاران و دلسردی فعالان اقتصادی می‌شود . 

بهبودی افزود: مسلماً تحقق اقتصاد مقاومتی صرفا با اتکا به دولت اتفاق نخواهد افتاد و تنها قسمتی از موضوع به دولت برمی‌گردد و اگر دستگاه‌های دولتی مراحل و ضوابط دست و پاگیر را حذف و فرایند صدور مجوزها را سرعت بخشند، بخش زیادی از نقش دولت را در اقتصاد مقاومتی ایفا کرده‌اند.                                                    .  

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان افزود: باید توجه داشت در هیچ جای دنیا قوانین و مقررات به منظور سخت‌گیری تدوین و وضع نشده‌اند؛ بلکه هدف از وضع قوانین تسهیل فضای فعالیت مردم و بخش خصوصی است. 

بهبودی گفت: نهادهای مالی که به فعالان اقتصادی شهرستان تسهیلات پرداخت می ‎ کنند باید توجه داشته باشند تسهیلات را هدفمند و با لحاظ اولویت‌ها و مزیت‌های شهرستان پرداخت نمایند .  

وی ادامه داد بخشی از سیاست‌های اشتغالزایی که در کشور اجرا می‌شود بر عهده سپاه و بسیج گذاشته شده است؛ بر همین اساس از سپاه شهرستان انتظار می‌رود نسبت به فعال نمودن تسهیلات صندوق مشاغل خرد روستایی شهرستان اقدام نماید . 

در این جلسه سرمایه گذاران مسائل و مشکلات خود را در یک محفل صمیمی مطرح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: