• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-15688-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

ادینیو: رویای من دیدن رونالدینیو است/ در ایران عزیز بودم

مهاجم پیشین مس کرمان و تراکتورسازی رویایش را دیدن رونالدینیو عنوان کرد تا تاثیر این بازیکن روی زندگی‌اش را برایش شرح دهد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از اسپورت، در فوتبال ایران بازیکنی مانند رونالدینیو بازی می‌کرد. او مانند رونالدینیوی برزیلی گلزنی و دریبل می‌کرد و بازی‌های درخشانی را به ثبت می‌رساند. با این حال این بازیکن ایرانی نیست و همچون رونالدوینیو ملیتی برزیلی دارد. ادینیو بازیکن کنونی تیم ماکائه، ۹ سال در تیم‌های مس کرمان و تراکتورسازی بازی کرد و لقب رونالدینیوی ایرانی را به خود اختصاص داد.

ادینیو با بازی‌هایش تماشاگران ایرانی را به وجد می‌آورد و حتی ممکن بود تابعیت ایرانی بگیرد. مهاجم برزیلی تنها یک گام با جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل فاصله داشت و می‌توانست با تیم کارلوس کی‌روش در آن رقابت‌ها شرکت کند اما مدارکش به موقع نرسید و او این فرصت بزرگ را از دست داد.

با این حال برای ادینیو سخت‌ترین لحظه از دست دادن این فرصت نبود بلکه اتفاق رخ داده در یکی از تمرینات تیمش بود. او گفت‌: در یک دوره تیم من در سه بازی پیاپی شکست خورد و در نخستین تمرین پس از این شکست یک گوسفند را به زمین آوردند و سرش را بریدند. خون همه جا پخش شد. روی کفش‌های بازیکنان خون ریخت. من از کاپیتان دلیل این کار را پرسیدم و او گفت‌ که یک آیین مذهبی است تا برایمان شانس بیاورد و دوباره به پیروزی دست یابیم.

سپس رونالدینیوی ایرانی از این حمام خون فرار کرد!

ادینیو در مورد محبوبیتش در ایران گفت‌: بارها صحبت کردم و مردم فکر می‌کنند مبالغه می‌کنم اما به خاطر لقب سنگینی که به من داده بودند در این کشور مورد احترام و عزیز بودم. هر جا می‌رفتم، به خصوص در فرودگاه متوقف می‌شدم. پلیس به کمک من می‌آمد تا بتواند مرا از آن محل خارج کند و به من آسیبی نرسد.

ادینیو در مورد آرزویش گفت‌: در ایران با این لقب بازی می‌کردم اما هنوز نتوانستم با رونالدینیوی اصلی ملاقات کنم تا دوران موفقم تکمیل شود. تنها نمی‌خواهم با او عکس یا از او امضا بگیرم بلکه می‌خواهم او را که آینه من است ببینم. رویای من این است که روزی او را از نزدیک ملاقات کنم و داستانم را برایش شرح دهم که تمام زندگی‌ام تحت تاثیر او قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: