• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-785-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

خبرنگاران به دنبال ایجاد نشاط در جامعه باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که خبرنگاران به دنبال ایجاد نشاط در جامعه باشند، تأکید کرد: یکی از وظایف مهم خبرنگاران ایجاد امید نسبت به آینده کشور است؛ به طوری که اخبار منتشر شده منجر به یأس و نامیدی جوانان نشود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام «سید محمد علی آل‌هاشم» در دیدار روزنامه‌نگاران و خبرنگاران پیشکسوت مطبوعات تبریز با وی، با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی مرحوم «اعلمی» خبرنگار روزنامه‌ی «جمهوری اسلامی»، گفت: موضوع خبر مهم بوده و امکان دارد درست و یا کذب باشد که صحت آن بعد از بررسی و تحقیق عینیت می‌یابد؛ از این رو ضرورت دارد خبرنگاران قبل از انتشار خبر، اطمینان کامل از صحت آن داشته باشند. 
  
وی با بیان این‌که که خبرنگاران در گزارش‌هایشان از پیشکسوتان یاد کنند، خاطرنشان کرد: تجلیل از پیشکسوتان به منزله‌ی تجلیل از مروت، مردانگی و احترام به خبرنگاران شاغل است. 
  
نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر این‌که خبرنگار باید با گذراندن دوره‌های مخصوص و کسب تجربه حرفه‌ای شود، اظهار کرد: صرفاً طرح موضوع اثر بخش نبوده و در کنار آن باید راهکار هم ارایه شود، همچنین باید از انتقاد سازنده هم استقبال شود؛ چرا که انتقاد سازنده با تخریب تفاوت اساسی دارد. 
  
وی با اشاره به این‌که نحوه‌ی انتشار خبر باید در راستای حل مشکلات باشد، تأکید کرد: مطبوعات در سالم نگه داشتن جامعه و محیط ادارات و سازمان‌ها موثر هستند. 
  
حجت الاسلام آل‌هاشم در رابطه با مشکلات مالی رسانه‌ها، گفت: بنده این آمادگی را دارم که از نهادهای مرتبط پیگیری‌های لازم را انجام دهم که در این راستا پرداخت به موقع هزینه‌ی آگهی توسط ادارات به رسانه‌ها را به مدیران منتقل خواهم کرد. 
  
وی با اشاره به هجمه دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: ضرورت دارد همه را نسبت به آینده کشور امیدوار کرده و به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کنیم. در تنظیم اخبار نیز ایجاد نشاط، خود باوری، خود اتکایی و توجه ویژه به جوانان را مورد توجه قرار دهیم. 
  
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: اکنون نسل دوم و سوم انقلاب کشور را اداره کرده و در حال تحویل دادن آن به نسل چهارم هستند، پس باید تلاش کنیم تا این انتقال به خوبی انجام شود. جوانان امروزه اگر بهتر از جوانان دوران انقلاب نباشند، بدتر نیستند و شاید روحیه‌ی جوانان امروزی را جوانان گذشته نداشتند، باید به آنان به عنوان آینده سازان کشورمان اطمینان کنیم. 
  
وی با بیان این‌که ضرورت دارد به جوانان فرصت دهیم، اظهار کرد: معتقدم جوانان متحول شدند، در شب‌های ماه رمضان و زمان اعتکاف مساجد مملو از جوانان می‌شود و آنان بودند که به عنوان مدافع حرم با دشمن جنگیدند. البته درصدی هم امکان دارد مشکل داشته باشند. 
  
وی با اشاره به موفقیت‌های کسب شده توسط جوانان در عرصه‌های علمی و ورزشی، تصریح کرد: باید از جوانان مواظبت شود که در این بین نقش رسانه‌ها مهم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: